⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Iznācis Literatūras ceļveža gada nogales numurs

Iznācis Literatūras ceļveža gada nogales numurs
23.12.2019

“Literatūras ceļveža” 2019. gada noslēdzošais numurs sasniedz savus lasītājus Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Vienlaikus tas ir arī rakstnieku un grāmatizdevēju ražīgākais periods, kad teju ik dienu dzirdam par jaunu grāmatu atvēršanas norisēm visā Latvijā, kad grāmatu tirgotāju plaukti ir pārpilni ar daudzveidīgas tematikas izdevumiem, priekšplānā liekot spīdīgākos un ar svētkiem tieši vai netieši saistītos. Decembris ir arī mēnesis, kad Latvijas vadošie literatūrzinātnieki tikušies LNB speciālistu organizētā gada noslēguma diskusijā, lai pārrunātu 2019. gada oriģinālliteratūras un tulkotās literatūras devumu, spilgtākos latviešu autoru izdevumus, kā arī dažādu žanru prognozējamo vietu mūsu valsts literatūras vēsturē.

Statistikas dati liecina, ka šobrīd mazajā Latvijā (ieskaitot vienas grāmatas izdevējus) reģistrēti pat 478 dažāda mēroga izdevēji! Spraigās diskusijas, kura LNB notika 13. decembrī, ierakstu publiskosim LNB “Youtube” kanālā jau 2020. gada sākumā, un par to tiks nosūtīta informācija uz nozares speciālistu vēstkopām. Mēģinot iztēloties, kā šajā pirmssvētku steigas pārņemtajā gaisotnē jūtas vairums Latvijas bibliotēku krājumu komplektēšanas speciālistu, pieļaujams, ka neviennozīmīgi. Iespēju, kā izvēlēties sev atbilstošāko un vajadzīgāko, joprojām netrūkst, un LNB speciālistu sagatavotais “Literatūras ceļvedis” ir tikai viens no daudzajiem grāmatu iegādes palīgrīkiem. Arī mūsu izvēle – ko iekļaut, bet no kā atteikties – nav vienkārša. Sastādot kārtējo – decembra – numuru, visvairāk paļāvāmies uz konkrēto ieteicēju personīgo intuīciju, par galveno grāmatu izvēles vadmotīvu vai atslēgas vārdu aicinot izmantot svētku priekšnojautas. Tā rezultātā piedāvājam grāmatu kopu, kuru nosacīti var iztēloties kā simbolisku bibliotēkas vai jebkuras citas Ziemassvētku svinēšanas vietas papildinājumu. Ar saturu, noskaņu, vēstījuma formu, izpildījumu…No mācību palīglīdzekļa līdz pavārgrāmatai, no nostalģijas līdz nelielam sarkasmam! Aicinām arī lasītājus ļauties svētku sajūtām ar brīnišķīgu lasīšanas ideju palīdzību kā vienu no dzīves svinēšanas veidiem!

Izdevums “Literatūras ceļvedis” iznāk jau divus gadus, tādēļ esam sagatavojuši nelielu aptaujas anketu, lai uzzinātu jūsu viedokli par tā satura kvalitāti un lietderīgumu jūsu darbā, kā arī pilnveidotu izdevuma saturu nākotnē. Anketa ir anonīma, tās aizpildīšana neaizņems ilgu laiku, rezultāti tiks izmantoti tikai apkopotā veidā. Anketu aizpildīt lūdzam līdz 2020. gada 10. janvārim. Aiciniet izteikt savu vērtējumu arī citus jūsu kolēģus, ne tikai krājuma veidošanas darbā iesaistītos speciālistus, Jūsu viedoklis mums ir ļoti nozīmīgs!

Visi līdz šim sagatavotie izdevuma numuri vienuviet aplūkojami šeit.

Paldies visiem, kuriem “Literatūras ceļvedis” šajos divos gados sniedzis noderīgu atbalstu! Uz tikšanos jau nākamā gada februārī!

Anda Saldovere
Projektu koordinatore
Bibliotēku attīstības centrs
Attīstības departaments
Latvijas Nacionālā bibliotēka
e-pasts: anda.saldovere@lnb.lv