⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Iznācis Bibliotekāru modes bukazīns

Iznācis Bibliotekāru modes bukazīns
11.01.2021

Iedvesmojoties no Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) 2018. gada ģenerālkonferencē Kualalumpurā, Malaizijā, notikušās IFLA Jauno speciālistu interešu grupas (IFLA New Professionals Special Interest Group, NPSIG) organizētās Bibliotekāru modes sesijas, Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) nolēma organizēt līdzīgu akciju arī Latvijā. Akcija tika izsludināta 2018. gada 3. decembrī, un tās mērķis bija parādīt bibliotekārus kā spilgtas, atraktīvas un modernas personības un lauzt sabiedrībā vēl aizvien valdošos stereotipus par mūsu profesijas vizuālo veidolu. Akcijas laikā ikviens bibliotekārs tika aicināts ievietot sociālajos medijos savas un kolēģu fotogrāfijas ar tēmturi #bibliotekārumode.

Ja sākumā mums bija diezgan lielas bažas par to, vai bibliotekāri būs atsaucīgi, tad ar katru sociālajos medijos ievietoto fotogrāfiju auga arī mūsu pārliecība, ka esam trāpījuši mērķī. Rezultātā bibliotekāri pārsniedza visas mūsu cerības un pārsteidza ne tikai ar radošām un drosmīgām fotogrāfijām, bet arī izveidoja speciālu ceļojošo izstādi, apģērbu kolekciju, bibliotekāru modes kalendāru un organizēja tikšanās ar modes dizaineriem un stilistiem. Akcija noslēdzās 2019. gada 17. aprīlī – Bibliotekāru modes un stila dienā, kad notika bibliotekāru modes tēmai veltītas prezentācijas un dzīvā bibliotekāru modes skate.

Gan šī diena, gan akcija bija unikāla Latvijas bibliotēku vēsturē, jo pirmo reizi tik plašā mērogā pievērsa uzmanību tādai tēmai kā “bibliotekāru mode”. Akcija kārtējo reizi pierādīja, ka bibliotekāri nav briļļaini neveiksminieki un pelēkas zilzeķes, bet gan stilīgas sievietes un vīrieši, kas prasmīgi un lietpratīgi sniedz bibliotēku pakalpojumus visai sabiedrībai. Daudziem bibliotekāriem šī modes akcija spēcināja pašapziņu un deva pārliecību, ka būt bibliotekāram ir lepnums un ka strādāt par bibliotekāru ir stilīgi.

Bibliotekāru modes bukazīna lappusēs piedāvājam atskatīties uz spilgtākajiem akcijas mirkļiem, lai vēlreiz apliecinātu savu pašapziņu un iedvesmotos jaunām bibliotekāru modes virsotnēm.

Bukazīna elektroniskā versija ikvienam bez maksas pieejama Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izdevumu sistēmā un Issuu.com, savukārt izdevuma drukātie eksemplāri veidoti suvenīru veidā un tiks dāvāti bukazīna autoriem un izlases kārtā – redzamākajiem akcijas dalībniekiem, sadarbības partneriem un atbalstītājiem. Bukazīns izdots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
LBB valdes priekšsēdētāja
LNB Bibliotēku attīstības centra galvenā bibliotekāre
Māra Jēkabsone