⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Darbu sāk izdevuma “Literatūras ceļvedis” tīmekļvietne

Darbu sāk izdevuma "Literatūras ceļvedis" tīmekļvietne
15.02.2023
Priecājamies paziņot, ka ar mērķi popularizēt LNB izdevuma "Literatūras ceļvedis" grāmatu apskatus plašākai auditorijai darbu ir uzsākusi tīmekļvietne www.literaturascelvedis.lv
 
"Literatūras ceļvedis" ir LNB gatavots regulārs izdevums, kas tapis kā informatīvs padomdevējs Latvijas bibliotekāriem kvalitatīvas un daudzveidīgas literatūras izvēlē, bibliotēku krājumu kvalitātes pilnveidošanā, kā arī lasīšanas kultūras veicināšanā. Izdevums iznāk PDF formātā 8 reizes gadā un ir brīvi pieejams.
"Literatūras ceļvedis" savu pirmo numuru piedzīvoja 2018. gada 13. februārī un līdz ar tīmekļvietnes izveidi svin piecu gadu jubileju. Līdz šim publicēti 42 numuri, 756 grāmatu apskati, kurus šajā periodā veidojuši pavisam 98 autori, no tiem 45 – LNB darbinieki.

"Literatūras ceļveža" uzmanības lokā ir jaunākā daiļliteratūra un nozaru literatūra, tiek iekļautas arī vērību pelnījušas iepriekšējo gadu grāmatas. Īpaši satura akcenti ir nozaru ekspertu izraudzītie izdevumi, bērnu un jauniešu literatūra, kā arī izdevumi Latvijas reģionos un mazo izdevniecību veikuma popularizēšana. Nozaru literatūras jomā tiek apskatīti pārsvarā LNB nozaru un speciālo krājumu lasītavu izdevumi.

Izdevuma mērķauditorija – bibliotekāri, literāti, pedagogi, kultūras un izglītības nozaru speciālisti, citi interesenti.

"Literatūras ceļveža" idejas autori un satura koordinatori ir LNB Bibliotēku attīstības centra speciālisti. Izdevums top sadarbībā ar LNB lasītavu nozaru ekspertiem, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes mācībspēkiem un studentiem, citiem Latvijas bibliotēku speciālistiem un literatūras procesu pārzinātājiem un literatūras entuziastiem.

 
Papildu informācija:
Anda Saldovere
Bibliotēku nozares speciāliste
Bibliotēku attīstības centrs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: anda.saldovere@lnb.lv