⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Aprīļa “Literatūras ceļvedis”

Aprīļa "Literatūras ceļvedis"
18.05.2023

Aprīļa “Literatūras ceļvedis” pie saviem lasītājiem ierodas pavasara pilnbriedā, kas raisa jau vasarīgas sajūtas – domas par atrašanos dabā, atpūtu un atvaļinājumiem.

Izdevuma ievadslejā aicinām paturēt atmiņā pirms neilga laika notikušos, tieši pavasarim raksturīgos bibliotēku un literārās jomas profesionālos notikumus: nesen aizvadītas ikgadējā “Bibliotēku nedēļa” un “Digitālā nedēļa” ar izdomas bagātām norisēm teju visās Latvijas bibliotēkās; saturīgā pavasara bērnu un jauniešu literatūrai veltītā ikgadējā konference LNB Ziedoņzālē; 2022. gada izcilāko grāmatu konkursa LALIGABA kulminācija ar apbalvošanas ceremoniju; vien pirms dažām dienām – mūsu valsts kultūrvietās plaši atzīmētā Muzeju nakts, un tas nebūt nav viss.

Līdzās jau minētajam – daudz nozīmīgu jubileju, izcilākās no kurām – plaši atzīmētā Imanta Ziedoņa 90. dzimšanas diena, kā arī Latvijas Bibliotekāru biedrības 100. gadadiena ar krāšņām, sirsnīgām un atmiņā paliekošām svinībām LNB. Gada garumā teju visu reģionu bibliotēkās turpinās notikumam "Latviešu grāmatai – 500" veltītu pasākumu virkne. Un kur nu vēl atsevišķas Latvijas bibliotēkas – jubilāres! Šķiet, tieši šogad īpaši daudz sakritis bibliotēku – simtgadnieču mūsu valsts reģionos. Domājams, ka ikviens no bibliotekāru saimes klātienē vai attālināti līdzdarbojies vismaz kādā no daudzajiem bibliotēku dzīves notikumiem – ievadslejā minēti vien vērienīgākie.

Aprīļa numurā piedāvājam lasītāju vērtējumam ne vien ar dabas norisēm saistītas grāmatas par pavasarim piestāvošām putnu un vaļu dziesmām un citām maz zināmām viņu dzīves epizodēm; vairākas no saturā iekļautajām grāmatām ir LALIGABA laureātes. Kuplāk nekā citkārt šoreiz pārstāvēta bērniem adresētā literatūra; iekļauti arī divi izdevumi latgaliešu valodā. Savukārt, ar grāmatu palīdzību apceļojot Latvijas reģionus, šoreiz aicinām piestāt Liepājā un Jelgavas novada Zaļeniekos. Iepazīstieties ar grāmatu apskatiem sev ērtākajā formātā – PDF vai tīmekļvietnē www.literaturascelvedis.lv, kur iespējams pievienot arī savu vērtējumu, un baudiet vērtīgu literatūru!

Mums ir vēl kāda laba ziņa – aprīļa “Literatūras ceļveža” grāmatu apskatu sagatavošanā iesaistījušies vēl 2 jauni autori – tātad, esam pārkāpuši “100. autora slieksni”! Un joprojām gaidām ieteikumus lasīšanai arī no jums – gan LNB, gan citu bibliotēku kolēģiem!

Anda Saldovere
Attīstības departaments
Latvijas Nacionālā bibliotēka
anda.saldovere@lnb.lv