Bērnu zīmējumu izstāde „Pasaule mūsu sirdī” - Daugavpils novadnieki - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski
 
 
Vārds/Uzvārds/Pseidonīms
 

Kategorijas

- Zinātnieki, izgudrotāji
- Kultūras darbinieki
- Domātāji, filozofi
- Garīdznieki, mācītāji
- Sabiedriskie un politiskie darbinieki
- Ekonomisti, tautsaimnieki
- Militārie darbinieki
- Pedagogi
- Medicīnas darbinieki
- Mākslinieki
  -- Arhitekti
  -- Tēlnieki
  -- Keramiķi
  -- Gleznotāji
  -- Mūziķi
  -- Kino un teātra darbinieki
  -- Fotogrāfi
- Sportisti
- Literāti, valodnieki
- Vēsturnieki, novadpētnieki
- Uzņēmēji

Novadpētniecības mapes
Dinaburgas cietoksnis
Digitalizēti Daugavpils laikraksti
Daugavpils novadnieki
Dziesmotā Latgale
Daugavpils Baznīcu kalns
Virtuālā izstāde "Rakstniece Anita Liepa"
Virtuālā izstāde "Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80"


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Novadpētniecība » Daugavpils novadnieki
B D F H J M O P R T V

Mūziķi

OLGA PĪRĀGS

Dziedātāja
1956-

Olga Pīrāgs piedzima 1956.gada 12.augustā Rīgā. 1972.gadā viņa pabeidza Paula Jurjāna mūzikas skolu, 1973.gadā – Rīgas 61.vidusskolu. Paralēli mācībām Olga darbojās uzņēmuma „Rīgas apģērbs” pašdarbības ansamblī Vladimira Hvoinicka un Borisa Rezņika vadībā (1970-1973).
No 1973. līdz 1977.gadam Olga Pīrāgs studēja Daugavpils Pedagoģiskā institūta Mūzikas pedagoģijas nodaļā. Līdztekus studijām viņa sākumā dziedāja Daugavpils Celtniecības tresta ansamblī „DIAS”, vēlāk - Daugavpils rajona kultūras nama vokāli instrumentālajā ansamblī – uzstājās deju vakaros un dažādos pasākumos. Absolvējot DPI, Olga Pīrāgs ieguva mūzikas un dziedāšanas skolotājas diplomu. Tajā pašā gadā viņa nodibināja ģimeni un piedzima meita Lana.
No 1978. līdz 1979.gadam Olga Pīrāgs strādāja par pedagogu Rīgas kultūras nama „Vecrīga” vokālajā studijā. Sešus gadus Olga Pīrāgs kā soliste uzstājās ar Latvijas TV un radio estrādes un vieglās mūzikas orķestri Raimonda Paula, Aļņa Zaķa un Gunāra Rozenberga vadībā (1979-1985), kā arī sadarbojās ar Krievijas estrādes orķestriem Jurija Silantjeva, Aleksandra Mihailova, Anatolija Badhena, Vladimira Vasiļevska un Anatolija Krolla vadībā.
O.Pīrāgs ir daudzu republikas, vissavienības vokālistu konkursu un starptautisko džeza festivālu laureāte. Ilgus gadus dziedātāja piedalījās Latvija džeza festivālā „Vasaras ritmi”.
1983.gadā Olga Pīrāgs ieskaņoja divas dziesmas populārajai padomju muzikālajai kinolentei „Мы из джаза”.
Laikā no 1987. līdz 1990. gadam Olga Pīrāgs kā Čitas apgabala (Krievija) filharmonijas soliste uzstājās vairāk nekā 1000 koncertos Krievijā, Uzbekistānā, Kazahstānā, Jakutijā, Ukrainā un Mongolijā.
1990-1991.gadā Olga Pīrāgs kā soliste darbojās Rīgas Muzikālajā kamerteātrī, kā arī turpināja uzstāties ar džeza programmu gan Latvijā, gan ārzemēs.
Sākot ar 1992.gadu, līdztekus koncertdarbībai O.Pīrāgs pievērsusies pedagoģiskajam darbam – sākusi pasniegt vokāla un džeza meistarklases. Kopš 2000.gada dziedātāja vada Rīgas 61.vidusskolas vokālo studiju „Rigonda” un strādā Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā par pedagoģi.
Sākot ar 2002.gadu, Olga Pīrāgs rīko labdarības pasākumu bērniem - Ziemassvētku dziesmu festivālu „Рождество во Вселенной”.
Olgas Pīrāgs repertuārā ir gan klasiskas džeza kompozīcijas, gan romances un populāras estrādes dziesmas. Jau karjeras sākumā Olga Pīrāgs brīnišķīgi dziedāja džezu, bet ar gadiem augusi dziedātājas meistarība un izpildījums kļuvis izsmalcinātāks. Viņas spēcīgā un lokanā balss, temperaments, izpildījuma virtuozitāte un ritma izjūta, kā arī personības šarms rada neatkārtojamu tēlu, kurš ir nemainīgs visas dziedātājas karjeras laikā. Olga Pīrāgs nemēģina no dziesmas taisīt šovu, bet cenšas atklāt skaņdarbā apslēpto iekšējo dramatismu. Kaut gan dziedātāja nesniedz daudz solokoncertu, klausītāji viņu mīl un atceras. Māksliniekam ilggadēja skatītāju uzticība ir svarīgāka par īslaicīgu popularitāti.
O.Pīrāgs laidusi klajā vairākus mūzikas albumus : „Спасибо, музыка, тебе”(1984), „Пусть будет так!”(1999), „Искренность души”(1999) un „Имена на все времена”(2008).


Saistība ar Daugavpili:

Mācījusies DPU, dziedājusi Daugavpils pilsētas un rajona vokālajos ansambļos


Izmantotie avoti:

1. Latvijas enciklopēdija: 5 sēj. / galv. red. Sigita Hirša. - Rīga : Valērija Belokoņa izdevniecība [SIA], 2007. - 1023 lpp. : 22 kartes, 44 tabulas, 1865 attēli.
        4.sēj. LATV - ROJA.

2. Пирагс, Ольга. Леди-джаз:"Я довольна собой и своей жизнью!" : [беседа с латв. певицей : в связи с участием в судейской комиссии международного музыкального конкурса "Звезды Динабурга" в Даугавпилсе] / Ольга Пирагс ; записала Светлана Кубасова // Динабург вести. - ISSN 1691-4090. - N 4 (3 февр. 2011), с.10.


Elektroniskie resursi:

Literatūras saraksts par Olgas Pīrāgs darbību LCB e-katalogā

O.Pīrāgs biogrāfija (krievu val.)@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2023 Piekļūstamība