Cienījamie lasītāji! - Daugavpils novadnieki - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Vārds/Uzvārds/Pseidonīms
 

Kategorijas

- Zinātnieki, izgudrotāji
- Kultūras darbinieki
- Domātāji, filozofi
- Garīdznieki, mācītāji
- Sabiedriskie un politiskie darbinieki
- Ekonomisti, tautsaimnieki
- Militārie darbinieki
- Pedagogi
- Medicīnas darbinieki
- Mākslinieki
  -- Arhitekti
  -- Tēlnieki
  -- Keramiķi
  -- Gleznotāji
  -- Mūziķi
  -- Kino un teātra darbinieki
  -- Fotogrāfi
- Sportisti
- Literāti, valodnieki
- Vēsturnieki, novadpētnieki

Novadpētniecības mapes
Dinaburgas cietoksnis
Digitalizēti Daugavpils laikraksti
Daugavpils novadnieki
Dziesmotā Latgale
Daugavpils Baznīcu kalns
Virtuālā izstāde "Rakstniece Anita Liepa"
Virtuālā izstāde "Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80"Tuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Novadpētniecība » Daugavpils novadnieki
B D F H J M O P R T V

Literāti, valodnieki

LIDIJA VASARAUDZE

Dzejniece, pedagoģe, atdzejotāja
1935-

Dzimusi 1935.gada 7.augustā Rēzeknē. Vēlāk ģimene pārcēlās uz Madlienu, kur tēvs strādāja pastā. 40.gadu sākumā ģimene pārcēlās uz dzīvi Daugavpili. Pēdējos kara un pirmos pēckara gadus Lidija Vasaraudze dzīvoja Subatē un mācījās vietējā skolā. Pēc tam ģimene dzīvoja Baldonē, Salaspilī un Jaunjelgavā. Šeit L.Vasaraudze mācījās kopā ar Knutu Skujenieku.
Lidijas Vasaraudzes darba gaitas saistītas ar darbu skolās Alojā, Daugavpilī un Rīgā. Jau būdama pensijā, viņa joprojām strādāja un mācīja latviešu valodu Daugavpils speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē. Dzejoļus L.Vasaraudze uzsāka rakstīt jau agrā jaunībā, taču nopietnāk tam pievērsās, strādājot ar bērniem, jo secināja, ka mūsdienās pietrūkst bērniem saprotamas un viegli apgūstamas literatūras. Savus dzejoļus Lidija Vasaraudze sākumā izmatojusi pašas darbā ar bērniem, bet pamazām tie krājušies, un autore nolēmusi dalīties savos darbos arī ar citiem. 2005.gadā iznāk L.Vasaraudzes pirmais dzejoļu krājums bērniem „Tiem, kurus mīlu", tam seko „Drupatiņas” (2007), „Zelta groziņš” (2008), "Burtu valstī" (2015), "Spārnotie draugi" (2017). Kopā ar Daugavpils dzejnieku J.Golubevu tapušas divvalodīgas bērnu dzejas grāmatas "Zelta groziņš" (2008), "Муравей пришел в кино" (2010) "MUR un MIAU" (2015), "Paši...paši" (2018), "Četri vēji" (2019) un mīklu grāmatiņa "Pieneņpūkas" (2016). Pieaugušo auditorijai veltītie dzejoļi apkopoti krājumos "Sudrabots rudens" (2015), "Atvasaras tīmeklīši" (2017) un "Sirds uz delnas" (2019). Paralēli literārajai daiļradei Lidija Vasaraudze ir aktīva sabiedriskajā dzīve - viņa ir Daugavpils Radošās inteliģences biedrības DINA ART padomes locekle, daudzu radošo projektu autore. Ar dzejas lasījumiem uzstājusies daudzās Latvijas pirmsskolas izglītības iestādēs un skolās. Sadarbībā ar Daugavpils komponistu Jevgeņiju Ustinskovu tapušas gan patriotiskas, gan bērnu dziesmas, kas apkopotas krājumā "Do-Mi-Sol.Dziesmas bērniem" (2015). Savu ilggadējo pieredzi darbā ar bērniem Lidija Vasaraudze apkopojusi izdevumā logopēdiem "Raita valodiņa: palīgs pareizas runas veidošanā" (2018).

2010.gadā Lidija Vasaraudze apbalvota ar Daugavpils domes Goda zīmi - Sudraba liliju un Goda rakstu.


Saistība ar Daugavpili:

Dzīvo un strādā Daugavpilī.


Izmantotie avoti:
  1. Baranovska Inese. Pedagoģes dāvana bērniem : [par Daugavpils speciālās pirmsskolas izglītības iestādes latviešu valodas pasniedzējas Lidijas Vasaraudzes dzejoļu krājumu "Tiem, kurus mīlu"] / Inese Baranovska // Latgales Laiks. - ISSN 14079208. - Nr.14 (2005, 18.febr.), 18.lpp.

Elektroniskie resursi:

Lidijas Vasaraudzes darbu saraksts LCB e-katalogā

Literatūras saraksts par Lidijas Vasaraudzes darbību LCB e-katalogā@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2021