Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle - Pārdaugavas bibliotēka uzsāk darbu jaunajās telpās - Daugavpils novadnieki - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski
 
 
Vārds/Uzvārds/Pseidonīms
 

Kategorijas

- Zinātnieki, izgudrotāji
- Kultūras darbinieki
- Domātāji, filozofi
- Garīdznieki, mācītāji
- Sabiedriskie un politiskie darbinieki
- Ekonomisti, tautsaimnieki
- Militārie darbinieki
- Pedagogi
- Medicīnas darbinieki
- Mākslinieki
  -- Arhitekti
  -- Tēlnieki
  -- Keramiķi
  -- Gleznotāji
  -- Mūziķi
  -- Kino un teātra darbinieki
  -- Fotogrāfi
- Sportisti
- Literāti, valodnieki
- Vēsturnieki, novadpētnieki
- Uzņēmēji

Novadpētniecības mapes
Dinaburgas cietoksnis
Digitalizēti Daugavpils laikraksti
Daugavpils novadnieki
Dziesmotā Latgale
Daugavpils Baznīcu kalns
Virtuālā izstāde "Rakstniece Anita Liepa"
Virtuālā izstāde "Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80"


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Novadpētniecība » Daugavpils novadnieki
B D F H J M O P R T V

Gleznotāji

LUDMILA PROCENKO / ЛЮДМИЛА ПРОЦЕНКО

Gleznotāja, pedagoģe
1949-

Ludmila Procenko dzimusi 1949.gada 24.augustā Novočerkaskā (Krievija). Mākslinieces bērnība pagāja Ziemeļkaukāza reģionā, un atmiņas par to ir tikpat spilgtas un dinamiskas kā dienvidu daba. Meitenei agri sāka izpausties radošās dotības: viņa spēlēja akordeonu, veidoja figūriņas, nodarbojās ar kokgriezumiem, meistaroja lelles un, protams, zīmēja. Arī tagad viņa ir pārliecināta, ka visiem bērniem piemīt nestandarta pasaules redzējums, un pieaugušie viņiem traucē radoši izpausties. 14 gadu vecumā Ludmila iestājās Rostovas mākslas skolā, kur pieci mācību gadi paskrēja nemanot.

Beigusi mākslas skolu, viņa izvēlējās turpināt studijas Latvijas Mākslas akadēmijā, jo latviešu glezniecības skola padomju laikā skaitījās viena no labākajām. Pēc augstskolas beigšanas 1977.gadā viņa tika norīkota darbā uz Daugavpili. Jaunajam speciālistam piešķīra dzīvokli un darbnīcu. Sākumā pilsēta viņai ļoti nepatika – depresīva, pelēka, neizteiksmīga. Pēc mākslinieces domām Daugavpilī pa šiem gadiem ir notikušas pozitīvas izmaiņas – parādījušies daudzi pozitīvi domājoši, talantīgi, radoši cilvēki. Jaunā māksliniece aktīvi iesaistījās Daugavpils mākslas dzīvē, kurā, 70-jos gados ienākot jaunai gleznotāju paaudzei, valdīja pacēlums.

L.Procenko daiļradei raksturīga asociatīvu un simbolisku tēlu dažādība, krāsu, formu un līniju bagātība. Mīļākās māksliniecei ir eļļas un akrila tehnikas, bet nereti viņa glezno ar eļļas krītiņiem, akvareli, izmanto arī poligrāfisko plēvi. Ludmila Procenko ar saviem darbiem piedalījusies vairāk nekā 50 kolektīvajās izstādēs, kuras tika rīkotas gan Latvijā, gan Baltkrievijā, Vācijā un Lietuvā. Daugavpilī notikušas jau vairākas viņas personālizstādes, kur var izsekot mākslinieces meklējumu un radošās izaugsmes ceļam.

Līdztekus gleznošanai viņa nodarbojās ar pedagoģisko darbību. Viņa ir strādājusi par pasniedzēju Bērnu mākslas skolā, mākslas skolā „Saules skola” un Daugavpils Universitātes Mākslas katedrā (1998-2009).

Māksliniecei ir ģimene un trīs bērni. Brīvajā laikā viņa raksta dzeju.

Pašlaik L.Procenko darbojas Daugavpils reģiona Mākslinieku asociācijā.


Saistība ar Daugavpili:

Dzīvo un strādā Daugavpilī.


Izmantotie avoti:

1. Jonāne, Egita Terēze. Ludmila Procenko stāsta par Dieva atspulgu : [par Daugavpils mākslinieces Ludmilas Procenko darbu izstādi "Tēls 2" Daugavpils Universitātes Mākslas galerijā] / Egita Terēze Jonāne ; tekstā stāsta Ludmila Procenko // Latgales Laiks. - ISSN 14079208. - Nr.35 (2007, 11.maijs), 12.lpp. - T.p. krievu val. laikr. "Латгалес лайкс" Nr.35 (2007, 11.maijs), 21.lpp.

2. Гедюне, Елена. Людмила Проценко : [о даугавпилс. художнице] / Елена Гедюне // Наша газета. - ISSN 1407-7752. - N 35 (10 сент. 2009), с.16 : фот.

 


Elektroniskie resursi:

Literatūras saraksts par Ludmilas Procenko darbību LCB e-katalogā@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2024 Piekļūstamība