⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Virtuālais velokross bibliotēkā – esi mobils un ripo vesels!

Virtuālais velokross bibliotēkā – esi mobils un ripo vesels!
10.09.2019

Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros no 16.-20. septembrim Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs aicina mēroties spēkiem aizraujošās sacīkstēs, startējot virtuālā velokrosā “Ripo vesels”.

Katru dienu no 16. līdz 20. septembrim Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs piedāvā ikvienam interesentam, neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības pakāpes, pārbaudīt savu varēšanu, startējot virtuālā velokrosā “Ripo vesels”. Tas būs izdarāms turpat centra telpās no pirmdienas līdz piektdienai centra darba laikā – no plkst. 11.00 līdz 18.00. Minot statīvā iestiprināta velosipēda pedāļus, akcijas dalībnieki varēs ne tikai fiziski izkustēties, bet arī ekrānā apskatīt Daugavpils, Preiļu, Utenas vai Zarasu novadus un mēģināt uzrādīt jaunus ātruma rekordus. Trīs ātrākie nedēļas braucēji tiks pie pārsteiguma balvām. Uzvarētāji tiks paziņoti pirmdien, 23. septembrī, bibliotēkas un centra Facebook lapās.

Eiropas Mobilitātes nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciēta sabiedrības informēšanas kampaņa, kas tiek rīkota kopš 2002. gada. Tās mērķis ir aicināt cilvēkus dažādot pārvietošanās veidus, pēc iespējas biežāk dodot priekšroku velosipēdam un pastaigai, kas ļautu risināt sabiedrībai aktuālas problēmas – mazināt satiksmes sastrēgumus un atmosfēras piesārņojumu ar transportlīdzekļu izplūdes gāzēm, un uzlabot eiropiešu dzīves un apkārtējās vides kvalitāti.

Par šī gada Eiropas Mobilitātes nedēļas tēmu izraudzīta droša pastaigāšanās un braukšana ar velosipēdu, mudinot ieviest šīs aktivitātes savā ikdienā, tādējādi saudzējot dabu, kā arī savu un apkārtējo veselību. Ar šī gada saukli #GudrāksSolis aicinām visus interesentus iesaistīties virtuālajā velokrosā “Ripo vesels”.

Pasākuma publicitātes vajadzībām tās laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
Ģimenes digitālo aktivitāšu centra vadītāja
Aiga Vihmane-Semjonova
65449090
aiga.vihmane@lcb.lv
www.facebook.com/digicentrs/