⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Vijas Stupānes personālizstāde “Dabas atspulgi” LCB abonemnetā un lasītavā

Vijas Stupānes personālizstāde “Dabas atspulgi” LCB abonemnetā un lasītavā
03.10.2016

Sākot ar 1. oktobri, Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) lasītavā un abonementā ir apskatāma mākslinieces Vijas Stupānes personālizstāde “Dabas atspulgi”. Uz sarunu par izstādē apskatāmajiem darbiem un jaunākajiem papildinājumiem mākslinieces radošajā pūrā interesenti tiek aicināti 11. oktobrī plkst. 15.00 bibliotēkas lasītavā.

Pērn Vijas Stupānes darbi bija apskatāmi Latgales Centrālajā bibliotēkā radošā kvarteta “VIVA” izstādē, kurā Vija piedalījās kopā ar kolēģēm un studiju biedrēm Vēsmu Ušpeli, Ilzi Griezāni un Agru Ritiņu. Priekšstatu par Vijas Stupānes daiļradi varēja gūt arī šī gada vasarā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā Latgales mākslinieku darbu izstādē. Šoreiz, personālizstādē “Dabas atspulgi”, daugavpiliešiem tiek piedāvāts plašāks ieskats Vijas pēdējo gadu radošajā veikumā.

Rēzeknes Mākslas koledžas un Latvijas Mākslas akadēmijas absolventi Viju Stupāni var raksturot īsi un kodolīgi: “māksliniece, kas mīl dabu un ziedus.” Izstādē “Dabas atspulgi” aplūkojamie darbi ir kārtējais apliecinājums šī raksturojuma trāpīgumam. Ekspozīcijā iekļautie darbi pārsvarā tika gleznoti dažādos plenēros Latvijā. Tajos uzmirdz ikdienā tvertie mirkļi, dabas niansētie toņi un daža laba netverama izjūta. Vija atzīst, ka laiks, kura ikdienā vienmēr pietrūkst gleznošanai, plenēros tiek izmantots ļoti intensīvi, tverot radošus mirkļus pļavās, pie jūras, ezeriem. “Jāpaspēj tik daudz, un gleznošana ir savā ziņā radīšanas brīnums un saruna ar dabu vienlaikus,” apliecina māksliniece.

Izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā būs apskatāma no 1. līdz 30. oktobrim. 11. oktobrī plkst. 15.00 visi interesenti tiks gaidīti uz radošu tikšanos ar mākslinieci, kuras laikā būs iespējams uzzināt vairāk gan par izstādes ekspozīcijas tapšanu, gan par Vijas Stupānes radošajiem plāniem.

Informāciju sagatavoja
LCB galvenā bibliotekāre
Inga Gedžūne
Tālr.: 65476345
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv