⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Vasīlija Gorjunova personālizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Vasīlija Gorjunova personālizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā
29.06.2015

7. jūlijā plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Abonementā tiks atklāta Vasīlija Gorjunova (1923 – 2011) personālizstāde “Latvijas ainavas”. Ekspozīcijas centrālo daļu veido akvareļtehnikā gleznotas Latvijas lauku un pilsētu ainavas. To papildina klusā daba un grafika ar arhitektūras motīviem.

Mākslinieks Vasīlijs Gorjunovs dzimis 1923. gada 1. aprīlī Kovaļovas ciemā, Maskavas reģiona Možaiskas apriņķī. Ar zīmēšanu aizrāvies kopš agras bērnības. Pēc dienesta Otrajā pasaules karā strādājis par PSRS vēstniecības sekretāru Belgradā, Dienvidslāvijā. Četrdesmito gadu nogalē pārceļas uz pastāvīgu dzīvi Rīgā, kur iegūst augstāko juridisko izglītību un turpina savu aizraušanos ar zīmēšanu un gleznošanu, veltot tai visu brīvo laiku.

Kopš 1962. gada apmeklē Tautas glezniecības studiju, kur vairākus gadus veiksmīgi apgūst akadēmiskās zīmēšanas un gleznošanas tehniku. Veido zīmējumu un akvareļu sērijas, grafikas portretus, eļļas darbus. Ataino Latvijas dabu dažādos valsts nostūros (Jūrmala, Pumpuri, Babīte, Lielupes un Gaujas upes, Ķīšezers, Ādaži, Aldari, Berģi, Cēsis, Cīrulīši u.c.). Īpaši tuvi māksliniekam ir Rīgas pilsētas arhitektūras sižeti – baznīcas, mājas un ielas.

Vasīlija Gorjunova apjomīgo radošo mantojumu veido vairāk nekā 300 grafikas darbi un skices dažādās grafikas tehnikās, kā arī aptuveni 200 dažādu ainavu skices un gleznas. Darbi aizkustina ar sižeta dabisko vienkāršību, krāsu tīrību un gaismu, apbur ar smalko romantikas dvesmu.

Mākslinieks šķīrās no dzīves 2011. gada 19. septembrī 88 gadu vecumā. Līdz mūža beigām dzīvoja un strādāja Rīgā.

Vasīlija Gorjunova personālizstāde būs skatāma Latgales Centrālajā bibliotēkā līdz 7. augustam.

Informāciju sagatavoja:
LCB galvenā bibliotekāre
Inga Gedžūne
Tālr.: 65476344
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv