⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Uzsākta Eiropas mēroga 1989. gada liecību vākšana

Uzsākta Eiropas mēroga 1989. gada liecību vākšana
19.06.2013

Eiropas digitālā bibliotēka Europeana, kas nodrošina vienotu, daudzvalodu piekļuvi Eiropas kultūras mantojumam, uzsākusi vērienīgu projektu „Europeana 1989”. Eiropas iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties digitālās kolekcijas veidošanā par notikumiem, kas saistīti ar „dzelzs priekškara” krišanu. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāji ir īpaši aicināti dalīties savos atmiņu stāstos par „Baltijas ceļa” akciju.

Baltijas valstu kontekstā projekta mērķis ir elektroniski atspoguļot vēsturiskos „Baltijas ceļa” notikumus projekta digitālajā kartē. Baltijas iedzīvotāji ir aicināti iesaistīties, pievienojot atmiņu stāstus, fotogrāfijas, video vai skaņas ierakstus un atzīmēt kartē to vietu, kur atradušies1989.gada 23.augusta „Baltijas ceļa” laikā.

Liecību apkopošanas dienas Rīgā norisināsies no 22. līdz 24.augustam, Esplanādes parkā, nodibinājuma „Rīga 2014” atvērtajā birojā – „Esplanāde 2014”.

Projekts Baltijas valstīs tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, Lietuvas Nacionālo bibliotēku un Igaunijas Nacionālo bibliotēku: www.lnb.lv, www.lnb.lt, www.nlib.ee. Plašāka informācija par projektu ir pieejama tīmekļa vietnē: www.europeana.eu vai www.europeana1989.eu.

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Inese Vaivare
tālr.: 65476344
e-pasts: inese.vaivare@lcb.lv