⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Tuvojas UNESCO nedēļa Latvijā

Tuvojas UNESCO nedēļa Latvijā
22.09.2014

Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO) rūpējas par unikālām materiālās un nemateriālās kultūras vērtībām – to kopšanu, saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm. Viena no iniciatīvām šīs misijas īstenošanai ir UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) rīkotā UNESCO nedēļa Latvijā. Tā tiek organizēta jau ceturto gadu un šoreiz notiks no 13. līdz 19. oktobrim.

2014. gadā UNESCO nedēļa Latvijā ir veltīta kultūras mantojumam, kas tiek atdzīvināts caur cilvēku atmiņām un stāstiem. Iedzīvotāji tiek aicināti:

  • Iesaistīties UNESCO LNK projektā „Baltijas ceļa stāsti” un dokumentēt atmiņas par Baltijas ceļa norisi pirms 25 gadiem, publicējot tās tīmekļa vietnē www.thebalticway.eu;
  • Izmantot UNESCO LNK materiālu „UNESCO Latvijas mantojuma skapis” (http://atmina.unesco.lv/upload/unesco_latvijas_mantojuma_skapis.pdf) un interaktīvo karti „UNESCO Latvijas dārgumi” (http://unesco.lv/latvijasdargumi), lai iepazītu UNESCO mantojumu Latvijā un fiksētu savas atmiņas, nostāstus un leģendas par šo mantojumu;
  •  Apmeklēt kādu no 14 UNESCO mantojuma objektiem Latvijā vai ar šo mantojumu saistītās institūcijas un pastāstīt par šo pieredzi sociālajos tīklos, lietojot mirkļabirku (hashtag) #unesconedela.

UNESCO LNK ģenerālsekretāres pienākumu izpildītāja Baiba Moļņika uzsver: “Mantojums kļūst pieejams un izprotams, ja to iedzīvina pats cilvēks – caur savām atmiņām, dzīvesstāstiem, leģendām un nostāstiem.”

Latgales Centrālā bibliotēka aicina arī Daugavpiliešus izmantot augšminētās iespējas iesaistīties UNESCO Nedēļas pasākumos. Atdzīvināsim mūsu kultūras mantojumu kopā!

Informāciju sagatavoja:
LCB galvenā bibliotekāre
Inga Gedžūne
tālr.: 65476344
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv