⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Turpinās lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”

Turpinās lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”
12.07.2016

Jau piekto gadu vasaras brīvlaikā Daugavpils publiskās bibliotēkas piedāvā bērniem iespēju piedalīties lasītveicināšanas programmā “Skaistā vasara bibliotēkā”, kas ļauj saistoši un saturīgi pavadīt brīvo laiku vienaudžu un domubiedru pulkā. Programmas ietvaros ik ceturtdienu no plkst. 11.00 līdz 13.00 tiek organizēti dažnedažādi izklaidējoši un izglītojoši pasākumi.

Lasītveicināšanas programmas pasākumus interesenti var apmeklēt gan individuāli, gan grupās (šo iespēju aktīvi izmanto pilsētas bērnu vasaras nometnes). Jūnijā programmā iesaistījās 120 individuālie dalībniek un 743 bērni no vasaras nometņu grupām. Visa mēneša garumā bērniem tika piedāvātas izzinošas un radošas nodarbības, kuru laikā tie minēja mīklas, pildīja atjautības uzdevumus, piedalījās viktorīnā, sacentās galda spēļu turnīrā, spēlēja teātri, lasīja dzejoļus un piedalījās stāstnieku laboratorijā.

Nodarbības aptvēra visdažādāko tēmu klāstu – dzīvnieki, putni, profesijas, veselība, ģeogrāfija u.c. Atsevišķi pasākumi bija veltīti Daugavpils pilsētas svētkiem – programmas dalībnieki devās virtuālā ceļojumā pa pilsētu, aplūkoja fotoizstādi par Daugavpili, iepazina pilsētas mikrorajonus, ievērojamākās apskates vietas un vietējās slavenības. Daudzi pasākumi bija veltīti literatūrai un grāmatām. Programmas dalībnieki iepazinās ar jaunumiem pilsētas publisko bibliotēku krājumā, tostarp ar 2016. gada Bērnu žūrijas grāmatu kolekciju un 2016. gada grāmatām – jubilārēm, stāstīja par savām mīļākajām grāmatām un ieteica tās citiem. Īpaša uzmanība tika veltīta bērnu enciklopēdijām par dabu, vēsturi, etiķeti u.c. – bērni aktīvi pētīja šos izzinošos izdevumus un dalījās iespaidos par izlasīto.

Lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā” turpināsies arī jūlijā un augustā. Aicinām jaunus dalībniekus pievienoties programmai un atgādinām, ka tās noslēguma pasākumā augusta nogalē aktīvākos dalībniekus gaida veicināšanas balvas. Kontaktinformāciju un pilnu programmas piedāvājumu individuālajiem dalībniekiem un bērnu vasaras nometņu grupām LCB un filiālēs meklējiet šeit.

Informāciju sagatavoja:
LCB galvenā bibliotekāre
Inga Gedžūne
Tālr.: 65476344
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv