⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Tērpu un baleta vēsturnieka Igora Freimaņa dāvinājums bibliotēkai

Tērpu un baleta vēsturnieka Igora Freimaņa dāvinājums bibliotēkai
19.05.2017

Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) ir saņēmusi dāvanā iespieddarbu un digitālu materiālu dāvinājumu no tērpu un baleta vēsturnieka, vairāku grāmatu autora, Daugavpils novadnieka Igora Freimaņa.

Igors Freimanis dzimis 1932. gada 8. septembrī Daugavpilī. Jau skolas un studiju gados Rīgas horeogrāfijas skolā un Cēsu Skolotāju institūta Vēstures fakultātē aizrāvies ar deju, modi, kultūru. Strādājis par sarīkojumu daļas vadītāju Rīgas Pionieru pilī, par pasniedzēju Latvijas Mūzikas akadēmijā un Starptautiskajā Birutas Mageles stilistu meistardarbnīcā. Vairāk nekā 35 gadus darbojies Jelgavas Tautas teātrī. Septiņus gadus veidojis žurnāla “Teātra Vēstnesis” baleta hroniku. Sarakstījis un izdevis vairākas modes un baleta vēsturei veltītas grāmatas.

LCB bez atlīdzības nodotajā izdevumu klāstā ir paša Igora Freimaņa grāmatas un Mudītes Šneideres monogrāfija “Lilita Bērziņa. Dēļ tavu acu liesmām” no Igora Freimaņa personīgās bibliotēkas. Grāmatā „Mīlas uzvara: baleta hronika” (2010) Igors Freimanis aplūko Latvijas Nacionālā baleta attīstību nepilnu 100 gadu ilgumā un iepazīstina ar pēdējās desmitgades Starptautisko baleta konkursu laureātiem. Kultūrvēsturisku eseju krājumā “Dendijs cauri gadsimtiem” piedāvā palūkoties uz modi un švītīgumu ar smaidu. Savukārt grāmatā “Saistošie sīkumi” piedāvā no teātra, dejas, modes un mākslas pasaules pasmeltas humoristiskas un satīriskas atmiņu kolāžas, esejas, faktus un kuriozus. Dāvinājumu sarakstā ir arī Igora Freimaņa eseju krājums “…un gleznu teātris” un grāmata “Dzīve, rēbuss, šarādes”, kas iepazīstina ar autora pārdomām par stilu, dzīvi, modi, mākslu un māksliniekiem.

Igora Freimaņa dāvinātie iespieddarbi un digitālie materiāli ir pieejami Latgales Centrālās bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļā.

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Inga Gedžūne
Tālr.: 65476345
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv