⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Svini Eiropas dienu un piedalies “Eiropas eksāmenā”!

Svini Eiropas dienu un piedalies “Eiropas eksāmenā”!
07.05.2019

Latvijas iedzīvotāji jau 15 gadus aktīvi izmanto iespējas, ko sniedz Latvijas dalība Eiropas Savienībā – paplašinājušās ceļošanas un studiju iespējas, tiek saņemts plašs atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai, uzlabojas vides un dzīves kvalitāte. Nozīmīgi ir izprast, ka ikviens no mums ir aktīvs un atbildīgs Latvijas un Eiropas līdzveidotājs – zinošs, kritiski domājošs un drosmīgs.

Tāpēc tradicionāli Eiropas dienā, 9. maijā, no plkst. 8.00 līdz 21.00 vietnē www.esmaja.lv ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts piedalīties “Eiropas eksāmenā”. Tā mērķis ir pilnveidot zināšanas un izpratni par Latviju Eiropā, kā arī stiprināt mūsu pilsonisko apziņu.

Eiropas eksāmens ir tests ar 20 jautājumiem, kuri aptver dažādas ar mūsu ikdienu saistītas tēmas. Ņemot vērā Eiropas eksāmena dalībnieku dažādo vecumu un zināšanu līmeni, dalībnieki izvēlas sev piemēroto jautājumu grupu:

·   5.-6.klase

·   7.-9.klase

·   Vidusskola

·   Pieaugušais

·   Pieaugušais 

·   Pieaugušais

Piparu skaits norāda jautājumu grūtības pakāpi – sākot ar vieglākiem un noslēdzot ar grūtākiem – trīs pipari! Maksimālais iegūstamo punktu skaits ir 50. Iegūto punktu skaitu dalībnieks uzzina Apliecinājumā, kas tiek nosūtīts uz norādīto e-pastu 9. maijā pēc plkst. 21.00. Svarīgi ir ne tikai atbildēt uz visiem jautājumiem pareizi, bet izdarīt to pēc iespējas īsākā laikā. Pieci labākie katrā vecuma grupā saņems vērtīgas balvas!

Piedalieties un mudiniet arī pārējos piedalīties, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs būtu drošs, ka izprot to, kas notiek savās mājās – Latvijā, Eiropā un pasaulē!

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisija sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Liene Valdmane
Eiropas Kustība Latvijā
22144144