⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

“Skaistā vasara bibliotēkā” turpinās

“Skaistā vasara bibliotēkā” turpinās
12.07.2019

Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs aizvadīts pirmais vasaras brīvlaika mēnesis lasītveicināšanas programmā “Skaistā vasara bibliotēkā”. Katru ceturtdienu no plkst. 11.00 līdz 13.00 individuālie programmas dalībnieki pulcējās uz dažāda veida pasākumiem, lai saistoši un saturīgi pavadītu brīvo laiku un iegūtu jaunus draugus. Vasaras nometņu grupām bija iespēja apmeklēt tematiskas nodarbības, kurās bērni paplašināja savas zināšanas, veica praktiskus un radošus uzdevumus.

Lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā” ir paredzēta kā individuāliem dalībniekiem, tā arī grupu apmeklējumiem no bērnu vasaras nometnēm. Jūnijā programmā individuāli iesaistījās 128 bērni, viskuplākais dalībnieku skaits bija Ceriņu un Piekrastes bibliotēkā, kā arī Bērnu bibliotēkā “Zīlīte”.  Savukārt vasaras nometņu grupu vidū vislielāko uzmanību izpelnījās Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) ASV Informācijas centra veidotais pasākums “Be Fit with Info USA” (Esi formā ar ASV Infocentru). Kopumā LCB un filiāļu rīkotos pasākumus jūnijā apmeklēja 1027 vasaras nometņu dalībnieki.

Bērni, kuri programmā iesaistās individuāli, LCB filiālēs ik ceturtdienu piedalījās aizraujošos pasākumos, radošās darbnīcās, spēļu turnīros, novadpētniecības stundās. Programmas ieskaņā īpaša uzmanība nodarbībās tika veltīta mūsu novada vēstures, nozīmīgāko faktu un ievērojamāko vietu izzināšanai. Literāros pasākumos mazie lasītāji tika iepazīstināti ar jaunākajām bērnu grāmatām, sadraudzējās ar Roba Skotona piemīlīgo Runci Punci un darbojās kopā ar Tūves Jansones Trollīšiem no Muminielejas.

Līgo svētku priekšvakarā vairāki pasākumi bija veltīti Jāņu tradīcijām un vasaras saulgriežu nozīmei seno latviešu dzīvē. Gatavojoties svētkiem, programmas dalībnieki darināja Jāņu vainagus un zāļu pušķus, atklāja dažādu ziedu un augu maģisko nozīmi, ieklausījās tautas ticējumos un lasīja tautasdziesmas par Jāņa bērniem.  

Fotomirkļi no jūnija pasākumiem LCB filiālēs ir skatāmi šeit.

Bērnu vasaras nometņu grupas labprāt apmeklēja programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” tematiskos pasākumus. Nometņu dalībnieki saistošā veidā uzzināja par datoru un interneta arvien pieaugošo lomu cilvēka dzīvē, iepazina jūras un okeāna dzelmju noslēpumainos iemītniekus un guva ieskatu veselīga dzīvesveida pamatprincipos. Nodarbību otrajā daļā bērniem bija iespēja būt aktīviem un radošiem – viņi spēlēja tematiskas Kinect kustību spēles, veica dažādus vingrojumus, no krāsaina papīra darināja piemīlīgas zivtiņas.

Lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā” turpināsies arī jūlijā un augustā, tādēļ vēl var paspēt pievienoties draudzīgajam domubiedru lokam. Atgādinām, ka programmas noslēgumā aktīvākie individuālie dalībnieki saņems jaukas veicināšanas balvas. Informācija saziņai un pilns programmas piedāvājums kā individuālajiem dalībniekiem, tā bērnu vasaras nometņu grupām LCB un filiālēs ir pieejams šeit.

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Jana Konopecka
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv