⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

“Skaistā vasara bibliotēkā” – jūlija aktualitātes

“Skaistā vasara bibliotēkā” – jūlija aktualitātes
02.08.2019

Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs aizvadīts jau otrais vasaras brīvlaika mēnesis lasītveicināšanas programmā “Skaistā vasara bibliotēkā”. Katru jūlija ceturtdienu programmas dalībnieki piedalījās bibliotekāru sagatavotos pasākumos, kas ļāva uzzināt un izmēģināt daudz jauna, jautri un saturīgi pavadot brīvo laiku draugu un domubiedru pulkā. Īpaši veidotas tematiskas nodarbības par vērtīgām, bērniem saistošām tēmām apmeklēja arī vasaras nometņu grupas.

Lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā” ir Latgales centrālās bibliotēkas un filiāļu iniciatīva, kas rada jaunākā un vidējā skolas vecuma bērniem saistošas un lietderīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas vasaras mēnešos. Tā pulcē gan individuālus dalībniekus, gan bērnu vasaras nometņu grupas. Jūlijā programmā individuāli iesaistījās 154 bērni, vislielākā interese bija vērojama Bērnu bibliotēkā “Zīlīte”, kur programmas pasākumus apmeklēja 37 bērni. Zīmīgi, ka gandrīz visās bibliotēkās dalībnieku skaits jūlijā bija kāpis, salīdzinot ar vasaras pirmo mēnesi. Savukārt vasaras nometņu grupu vidū pieprasītākais bija Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) pasākums par zemūdens pasaules iemītniekiem, kā arī Ģimenes digitālo atkvitēšu centra piedāvātā ekspedīcija datoru pasaulē. Kopumā LCB un filiāļu rīkotos pasākumus jūlijā apmeklēja 514 vasaras nometņu dalībnieki.

Bērniem, kuri programmā piedalās individuāli, LCB filiālēs ik ceturtdienu no plkst. 11.00 līdz 13.00 notika saturīgi un aizraujoši pasākumi, kas piedāvāja apgūt ko jaunu un aktīvi darboties. Tika svinēta Starptautiskā šokolādes diena un jūras svētki, aizvadītas radošās darbnīcas, spēles un rotaļas, erudīcijas stafete, šaha un dambretes turnīrs, kā arī virkne literāri tematisku pasākumu, kuros, izmantojot bibliotēkās pieejamo literatūru, bērni bibliotekāru vadībā padziļināja zināšanas par tādām tēmām kā sports un veselīgs dzīvesveids, Baltijas jūra, Latvijas daba, dzīvnieku pasaule u. tml.

Spilgtākie fotomirkļi no jūlija pasākumiem LCB filiālēs ir apkopoti šeit.

Tikmēr bērnu vasaras nometņu grupas aktīvi apmeklēja programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” tematiskos pasākumus, kurus piedāvāja LCB. Bērni pētīja zemūdens pasaules noslēpumus, atcerējās veselīga dzīvesveida pamatprincipus, īpašu uzmanību pievēršot sabalansēta uztura un fiziskas aktivitātes nozīmei, kā arī guva priekšstatu par plašo iespēju un risinājumu klāstu, kuru mūsdienu cilvēkam dāvā dators. Neiztrūka arī aktīva un radoša darbošanās – nometņu dalībnieki spēlēja Kinect kustību spēles, devās virtuālā velobraucienā, dziedāja un vingroja, kā arī darināja krāsaina papīra zivtiņas.

Lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā” turpināsies arī augustā. Tā būs atvērta gan līdzšinējiem dalībniekiem, gan jauniem interesentiem. Programmas izskaņā aktīvākie saņems veicināšanas balvas. Kontaktinformācija un pilns programmas piedāvājums kā individuālajiem dalībniekiem, tā bērnu vasaras nometņu grupām LCB un filiālēs meklējams šeit.

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību vadītāja
Inga Gedžūne
65422483
inga.gedzune@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv