⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Senlietu izstāde bibliotēkā

13.05.2016

No 13.  līdz 21. maijam Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā būs pieejama Starptautiskajai muzeju dienai veltīta interaktīva senlietu izstāde “Tā mēs kādreiz dzīvojām”. Izstādē būs apskatāmi aizgājušo laiku sadzīves un mājsaimniecības priekšmeti.

Izstāde “Tā mēs kādreiz dzīvojām” ir aicinājums vērīgi palūkoties uz senlietām, kas ir vērtīgas iepriekšējo paaudžu pieredzes liecinieces. Tās raksturo mūsu priekšteču dzīvesziņu, apliecina viņu radošo izdomu un amata prasmi, kā arī vēsta par modes, gaumes un stila izmaiņām laika gaitā. Senlietas glabā aizgājušo dienu stāstus un paver durvis uz sen zudušu, rimtu un noslēpumainu pasauli, kas šķiet jo īpaši valdzinoša mūsdienu straujajā dzīves ritmā.

Izstādes ekspozīciju veido seni mājsaimniecības priekšmeti, sadzīves tehnika un citas neparastas lietas. Izstādei ir interaktīvs raksturs, jo senlietas ir iespējams ne vien apskatīt, bet arī aptaustīt un izmēģināt. Piemēram, sendienu saimnieces mājas soli izmēģināt ļaus koka veļas rullis. Mūsdienu kalkulatora priekšteči – arifmometrs un daudziem vēl pazīstamie skaitīkļi – dos iespēju veikt vairāk vai mazāk sarežģītas matemātiskas darbības. Citādu multfilmas skatīšanās pieredzi dāvās 20. gadsimta otrās puses “mājas kinozāles” ekvivalents – filmoskops, kas radīts diafilmu demonstrēšanai. Skolēni varēs iepazīties ar iepriekšējo paaudžu lietotajiem rakstāmrīkiem un salīdzināt savu rokrakstu ar 20. gadsimta vidus paraugiem. Izstādi papildinās tematiska grāmatu izlase par aizgājušo laiku ikdienu, paražām un modi.

Senlietu izstāde “Tā mēs kādreiz dzīvojām” būs apskatāma līdz 21. maijam. Nepalaidiet garām iespēju aplūkot, kā mēs reiz dzīvojām, no kā iztikām, kā ģērbāmies, par ko priecājāmies un ar ko lepojāmies.

Informāciju sagatavoja
LCB bibliotekāre
Inese Grozova
Tālr.: 65426422
e-pasts: inese.grozova@lcb.lv