⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Sabiedriskā organizācija Latgales Media Centrs uzdāvināja Latgales Centrālajai bibliotēkai un tās filiālēm grāmatas „Dinaburga-Dvinska-Daugavpils: vecās pilsētas leģendas”

Sabiedriskā organizācija Latgales Media Centrs uzdāvināja Latgales Centrālajai bibliotēkai un tās filiālēm grāmatas „Dinaburga-Dvinska-Daugavpils: vecās pilsētas leģendas”
06.09.2012

   Krājumā vienkopus ir savāktas 12 pazīstamas leģendas krievu valodā, kuras tulkotas angļu un latviešu valodā.
   Leģendas cieši caurvij vēsturiski notikumi. Kaut arī zinātnieki un vēsturnieki neuztver leģendas par nopietnām vēsturiskām liecībām, bet tajā pašā laikā nenoliedz, ka daļa no leģendas varētu balstīties uz patiesiem notikumiem.
   Katra no leģendām ir saistīta ar kādu konkrētu Daugavpils pilsētas un novada ģeogrāfisku, vēsturisku objektu vai personību, piemēram: mistiski noslēpumi par Dinaburgas cietoksni, Gubiščes ezeru, Jaunās Forštates Zelta kalnu, Katrīnas Lielās Berķeneles apmeklējumu, vācu muižas Hofzumburga Naujenē vietējiem mīlniekiem Romeo un Džuljetu, Jaunbūves rajona „Japončika” bandu, Demenes pagasta Briģenes muižas mantinieka un īpašnieka barona Maksimiliāna lielo mīlestību utt. Kas to lai zina, vai bija tā vai nedaudz savādāk… Bet leģendas nekad neradīsies tukšā vietā. Vecās pilsētas leģendas ir viens no veidiem mūsu pilsētas un novada popularizēšanai.
   Tekstu autore – Albina Davidenko, latviskais tulkojums – Lidija Soldāne, angļu valodā – Marika Ruskule un Zane Zariņa.

Cien. lasītāji un interesenti! Grāmata ir pieejama Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs. 

Informāciju sagatavoja:
LCB KAN vadītāja
Zenona Tihomirova
tālr.: 65476342
e-pasts: zenona.tihomirova@lcb.lv