⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Rakstnieces Anitas Liepas jubilejai veltīta literatūras izstāde bibliotēkā

15.01.2018

Sveicot novadnieci Anitu Liepu deviņdesmitajā jubilejā, līdz 26. janvārim Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) apskatāma tematiska literatūras izstāde “Daugavpils rakstniece, žurnāliste un skolotāja – Anita Liepa”, kas iepazīstina ar izcilās novadnieces dzīvesgājumu un daiļradi.

Bibliotēkas veidotajā literatūras izstādē apskatāmi ne tikai Anitas Liepas darbi (tostarp ar rakstnieces vēlējuma ierakstiem vai autogrāfiem), bet arī Latvijā ievērojamu literatūrzinātnieku un filologu pētījumi par Anitas Liepas daiļradi, kuros vērojams autores prozas vērtējums, teksta, sižeta, valodas un ilustrāciju analīze. Izstādi papildina periodiskās preses izdevumi, kuros publicētas intervijas ar Anitu Liepu par viņas dzīvi, profesijas izvēli un daiļdarbu tapšanas procesu.

Anita Liepa ir ievērojama mūsdienu latviešu prozaiķe, lugu un tēlojumu autore. Latviešu literatūrā pazīstama kā pēcpadomju dokumentālās un autobiogrāfiskās prozas tradīcijas aizsācēja. Savos darbos apraksta Otrā pasaules kara notikumus, padomju periodu un Atmodas laiku Latvijā. Rakstniece ir daudzkārt atzinusi, ka katrs viņas darbu sižets atspoguļo kādu personīgās dzīves notikumu, tāpēc autobiogrāfiskais viņas daiļradē cieši savijas ar dokumentālo. Darbība rakstnieces stāstos, lugās un romānos galvenokārt risinās Daugavpilī vai Daugavpils novada Sventes pagastā.

2005. gadā par mūža ieguldījumu Daugavpils kultūras attīstībā Anita Liepa saņēma titulu “Goda daugavpilietis”, savukārt 2013. gadā par mūža ieguldījumu Latvijas kultūrvidē rakstniecei piešķirts augstākais Latvijas valsts apbalvojums – Triju Zvaigžņu ordeņa zeltītā goda zīme.

Ar izcilās novadnieces biogrāfiju un daiļradi ir iespējams iepazīties arī LCB veidotajā virtuālajā izstādē “Rakstniece Anita Liepa”.

Informāciju sagatavoja:
LCB Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja
Inese Vaivare
Tālr.: 65426422
e-pasts: inese.vaivare@lcb.lv