⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Rakstnieces Anitas Liepas jaunā grāmata „Atbrīvošanās. Atmodas līkloči Daugavpilī

Rakstnieces Anitas Liepas jaunā grāmata „Atbrīvošanās. Atmodas līkloči Daugavpilī
23.01.2014

Dažas dienas pirms 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienas, kā arī atsaucot atmiņā Latvijas Tautas Frontes (LTF) dibināšanas 25 gadu jubileju, kas tika pieminēta 2013. gada 8.-9. oktobrī, iznākusi mūsu novadnieces, rakstnieces un žurnālistes, Daugavpils pilsētas goda pilsones Anitas Liepas grāmata "Atbrīvošanās. Atmodas līkloči Daugavpilī". Grāmatā ietvertie notikumi risinājušies no 1985. gada līdz 1994. gadam. Tas ir ieskats ar Daugavpilī saistītajiem trešās tautas atmodas notikumiem un laiku, kad Latvijas Republika atkārtoti deklarēja suverenitāti un 1991. gada 21. augustā atguva neatkarību. Tajā minētas vairāk nekā 340 personas, lielākā daļa no tām – daugavpilieši. Grāmatā ir apkopotas atmiņas, dokumenti, preses materiāli, fotogrāfijas, kas liecina par tā laika notikumiem mūsu pilsētā.

Tas ir laiks, kad tika dibināta LTF. Vienlaicīgi veidojās arī Daugavpils pilsētas un rajona LTF nodaļas. Kā vēsta Daugavpils Novadpētniecības un Mākslas muzeja speciāliste Juta Vorone: „Tas bija emociju un spriedzes piesātināts latviešu tautas Atmodas laiks. Latvijas Tautas fronte kļuva par vienreizēju un neatkārtojamu tautas vienotības un izlēmības apliecinājumu, jo tā bija organizācija, kurai tauta ticēja, ar kuru tauta gāja, ap kuru tauta apvienojās vienam mērķim – cīņai par Latvijas valsts brīvību un neatkarību.”

Rakstniece pie grāmatas strādājusi trīs gadus: „Pateicoties vēstures doktores Genovefas Barkovskas, bijušās tautfrontietes un Pilsoņu kustības atbalstītājas, rosinājumam un nemitīgiem atgādinājumiem vairāku gadu garumā. Ilgi vilcinājos ķerties pie notikumu izpētes, jo 1995. gada nogalē jau biju beigusi darbu pie romāna „Vējgāze”, kurā attēlots atmodas laiks, neminot ne vietu īstos notikumus, nedz personāžu īstos vārdus. [..] 2006. gadā sarunā ar Daugavpils Latviešu biedrības valdes locekli Genovefu Barkovsku piekritu vēlreiz pievērsties atmodas tēmai, bet nu jau citā – stingri vēsturiskā aspektā."

Esam pateicīgi DU Latgales Pētniecības institūta direktoram H. Soma kungam par Latgales Centrālajai  bibliotēkai uzdāvinātajiem  5 grāmatas eksemplāriem.

Cienījamie bibliotēkas apmeklētāji! Iepazīstiet Latvijas un mūsu pilsētas vēsturi! Meklējiet informāciju e-katalogā www.lcb.lv

Informāciju sagatavoja:
LCB KAN vadītāja Zenona Tihomirova
tālr.: 65476342, e-pasts: zenona.tihomirova@lcb.lv