⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Piedalies “Eiropas eksāmenā” jau šodien

Piedalies “Eiropas eksāmenā” jau šodien
08.05.2015

Šodien, 8. maijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina ikvienu piedalīties “Eiropas eksāmenā”. To tiešsaistē www.esmaja.lv iespējams kārtot no plkst. 08.00 līdz 21.00.

Piedaloties “Eiropas eksāmenā” un apliecinot savas zināšanas par Eiropas Savienību, ikviens Latvijas iedzīvotājs var iegūt vērtīgas balvas. Erudītākajiem skolēniem trīs vecuma grupās tiks ceļojums uz Briseli, bet 2. un 3. vietas ieguvēji saņems datorus un planšetdatorus. Tikmēr sešiem erudītākās skolas skolotājiem būs iespēja doties divu dienu ekskursijā uz Tallinu, un planšetdators tiks dāvināts arī tam Latvijas iedzīvotājam, kurš, kārtojot eksāmenu, apliecinās vislabākās zināšanas par Eiropas Savienību.

“Eiropas eksāmens” Latvijā norisinās jau otro gadu. Pērn tajā piedalījās skolēni no 283 skolām, kopā ar pieaugušajiem – turpat 3 000 Latvijas iedzīvotāju. Galveno balvu – ceļojumu uz Eiropas Savienības “sirdi” Briseli – ieguva seši skolēni. Savukārt erudītākās skolas titulu un septiņus planšetdatorus saņēma Valmieras Valsts ģimnāzija, kuras skolēni īpaši aktīvi piedalījās eksāmenā un guva tajā augstus rezultātus. Tāpat planšetdators tika izlozēts arī citu eksāmenu kārtojušo interesentu vidū, kuri skolas gaitas jau bija pabeiguši.

Eiropas eksāmena video ar grupas “Carnival Youth” piedalīšanos: https://youtu.be/iICj2JenCY8

Eksāmenu var kārtot šeit: http://esmaja.lv/eiropas_eksamens/piedalities_eiropas_eksamena

Papildu informācija:
Liene Reine-Miteva
EKP Komunikācijas nodaļa
liene.reine@ec.europa.eu
Tālr.: +371 67 085 416,
Mob.tālr.: +371 26 606 109

Ieva Kārkliņa
SIA „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
i.karklina@prae.lv
Tālr.: +371 67 812 241
Mob. tālr.: + 371 26 006 017