⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Patentu valdes ceļojošo izstādi Daugavpilī noslēgs ar lekciju bērniem un jauniešiem par rūpniecisko īpašumu

Patentu valdes ceļojošo izstādi Daugavpilī noslēgs ar lekciju bērniem un jauniešiem par rūpniecisko īpašumu
18.09.2019

26. septembrī plkst. 14.00 Latgales Centrālajā bibliotēkā gaidāma Patentu valdes lekcija par rūpnieciskā īpašuma aizsardzību Latvijā, aplūkojot tādus īpašuma objektus kā patenti, dizainparaugi, preču zīmes. Lekcija ir paredzēta bērnu un jauniešu mērķauditorijai, lai iedrošinātu jaunāko paaudzi būt kā aktīviem un radošiem, tā arī zinošiem par savām tiesībām un pienākumiem.

Patentu valdes ceļojošā izstāde “Izgudrotājdarbība Latvijā 1918–1940” septembra sākumā uzsāka savas gaitas Latgales pusē – Latgales Centrālajā bibliotēkā, turpinot valsts simtgades  gadā aizsākto vēstījumu par Latvijas izgudrotājdarbību un rūpnieciskā īpašuma aizsardzības vēsturi valsts pirmajos pastāvēšanas gados. Izstādes ceļojumam ir iespēja sekot līdzi arī Patentu valdes tīmekļvietnē.

Ceļojošās izstādes noslēgumā Patentu valde sniegs lekciju par rūpniecisko īpašumu – patentiem, dizainparaugiem, preču zīmēm, to nozīmi un reģistrāciju, īpašu uzsvaru liekot uz jauniešu iespējām aizsargāt savu rūpniecisko īpašumu, kā arī pienākumu respektēt citu autoru īpašuma tiesības.

Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja aktuālie pētījumi rāda, ka no visām vecuma grupām tieši jaunākajai paaudzei ir viszemākais izpratnes līmenis par intelektuālā īpašuma tiesībām, tādēļ Patentu valde pēdējos gados aktīvi iesaistās darbā ar bērniem un jauniešiem – viesojas skolās un sadarbībā ar Junior Achievement Latvia izglīto skolēnu mācību uzņēmumu programmas dalībniekus. Apgūt intelektuālā īpašuma jautājumus jau skolas solā palīdz Patentu valdes un Valsts izglītības satura centra kopīgi izstrādātais metodiskais materiāls “Ceļojums rūpnieciskā īpašuma pasaulē”.

Aicinām ikvienu interesentu, īpaši bērnus, jauniešus, skolotājus, piedalīties lekcijā, lai radoši ceļotu rūpnieciskā īpašuma pasaulē! Ieeja pasākumā – brīva. Grupu pieteikšana pa tālruni 654 76345.

Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Jana Konopecka
65476345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv