⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Noslēgusies “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018”

Noslēgusies “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018”
01.02.2019

Aizvadītajā nedēļā Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs norisinājās lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018” noslēguma pasākumi. Vairāku mēnešu garumā žūrijas eksperti – dažāda vecuma bērni un pieaugušie – lasīja un vērtēja programmas grāmatu kolekcijā iekļautos latviešu autoru oriģināldarbus un ārzemju literatūras tulkojumus. Programmas noslēgumā tika vētīti gūtie iespaidi, noteikti populārākie darbi, neizpalika arī radošas aktivitātes un pārsteiguma balvas.

Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” aktīvi iesaistās kopš 2002. gada. 2018. gadā programmas dalībnieku kopskaits sasniedza 563, kas ir par 36 dalībniekiem vairāk nekā pērn. Jau sākot no augusta, LCB filiālēs un izglītības iestādēs notika virkne tematisku pasākumu, kuros saistošā veidā tika popularizēti programmā iekļautie daiļdarbi, aicinot bērnus, jauniešus un pieaugušos iesaistīties grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Vecumposma 5+ grāmatu kolekcija bija piesaistījusi visvairāk dalībnieku – 236, stabila interese vērojama arī 9+ un 11+ vecumposmos – attiecīgi 116 un 100 dalībnieku. Savukārt vecāku žūrijā iesaistījās 58 mammas un 5 tēti.

Aizvadītajā nedēļā LCB filiālēs tika aizvadīti programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018” noslēguma pasākumi. Žūrijas eksperti pulcējās, lai vēlreiz apspriestu izlasītās grāmatas un noteiktu kolekcijas populārākos daiļdarbus. Radošās darbnīcas, atjautības uzdevumi, spēles, rotaļas un pat teatrāls uzvedums ļāva pasākuma dalībniekiem vēlreiz sastapties ar grāmatās iepazītajiem varoņiem un atsaukt atmiņā daiļdarbu autorus un nosaukumus. Pasākuma noslēgumā visi žūrijas eksperti saņēma pārsteiguma balvas, bet aktīvākie programmas dalībnieki – pateicības rakstus. Attēli no pasākumiem skatāmi šeit.

Pavasarī čaklākie žūrijas eksperti no visas Latvijas dosies uz Rīgu, lai piedalītos Lielajos lasīšanas svētkos, kuri tradicionāli notiek Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Tajos pulcējas aptuveni 800 programmas dalībnieki no visas Latvijas. Svētkos tiek sumināti atzītāko grāmatu autori, ilustratori, tulkotāji, izdevēji un aktīvākie lasītāji.

Visas lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” 2018. gada kolekcijā iekļautās grāmatas arī turpmāk ir pieejamas lasīšanai LCB un filiālēs. Rezervē šeit un izmanto iespēju palutināt sevi un ģimeni, lasot augstvērtīgu literatūru.

Pērn Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” noritēja jau astoņpadsmito reizi. Programmas mērķis ir nodrošināt augstvērtīgas literatūras nonākšanu līdz lasītājiem, veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, kā arī palīdzēt attīstīt Latvijas grāmatniecību. Ik gadu programmā iesaistītajās bibliotēkās, kam uzticēta starpnieka loma starp programmas veidotājiem un lasītājiem, nonāk aktuālo grāmatu kolekcija, kuru veidojuši pieredzes bagāti bērnu un jauniešu literatūras eksperti. Jauno lasītāju žūrijai katrā no vecumposmiem (5+, 9+, 11+, 15+) tiek piedāvāti seši latviešu autoru oriģināldarbi un ārzemju autoru darbu tulkojumi, savukārt vecāki līdztekus četrām pieaugušo grāmatām pēc izvēles lasa un vērtē arī divus darbus no bērnu un jauniešu literatūras.   

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Jana Konopecka
65476345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv