⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Mākslinieces Ingūnas Levšas personālizstāde “Miniatūras”

Mākslinieces Ingūnas Levšas personālizstāde “Miniatūras”
25.04.2019

2. maijā plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta mākslinieces Ingūnas Levšas personālizstāde “Miniatūras”. Izstādē iekļautie darbi ir tapuši Daugavpils cietoksnī. Abstraktos mazformāta gleznojumos tverti Latvijai tipisku ainavu motīvi, kas māksliniecei šķiet svarīgi viņas identitātes veidotāji.

Izstādes “Miniatūras” centrā ir mākslinieces centieni fiksēt dažādus apziņas stāvokļus laika posmā no pērnā gada decembra līdz aprīlim – tās ir sajūtas, kas balansē uz skumju, melanholijas un pat depresijas robežas. Darbos ir motīvi un tēli, kas vairākkārt atkārtojas, piemēram, mākoņi, lietus un abstrakta ainava, kas atkarībā no noskaņas ieņem vai nu padrūmu tumšo mēnešu krāsu gammu, vai tieši pretēji pirmo pavasara staru gaistošo un nenoteikto vieglumu. Darbi veido nelielus, savā starpā nesaistītus stāstījumus, taču tēli, kas atkārtojas, liek domāt par pretējo – ka viss šis subjektīvisms ir savā starpā saistīts un ir savērpusies mākslinieces mitoloģija, kas patiesībā ir stāsts par skumjām, dzīves bezjēdzību un iekšējo mēģinājumu to pārvarēt.

Līdz šim Ingūna Levša pamatā strādājusi žakarda tehnikā, aužot lielformāta digitālos gobelēnus, taču izstādē “Miniatūras” pievērsusies eksperimentiem sev jaunā mazformāta glezniecības tehnikā, izmantojot un miksējot kopā krāsainu tušu, akvareļus, akrilu, papildinot to ar flomāsteriem un akvareļzīmuļiem. Māksliniece piedāvā jaunu skatījumu uz glezniecības iespējām, jaucot dažādas krāsas un to sniegtās priekšrocības, kas ļauj parādīt dziļi personīgus pārdzīvojumus ar akrila pastozumu un vispārinātus tēlus un metaforas ar gaistoši vieglo akvareli.

Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Mākslas akadēmijas absolvente Ingūna Levša izstādēs piedalās kopš 2001. gada. Līdz šim aizvadītas 12 personālizstādes un vairāk nekā 30 grupu izstādes Latvijā un ārvalstīs, tostarp Ķīnā, Portugālē, Baltkrievijā, Norvēģijā, Krievijā, Grieķijā, Lietuvā, Turcijā. Papildus aktīvai izstāžu darbībai māksliniece veiksmīgi piedalās projektos, rezidencēs, performancēs, radošajās darbnīcās, konferencēs un citos pasākumos Latvijā un ārvalstīs. Kopš 2018. gada ieņem Daugavpils pilsētas galvenās mākslinieces amatu.

Ingūnas Levšas personālizstāde “Miniatūras” būs skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros no 2. līdz 31. maijam.

Izstādes atklāšanas pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Inga Gedžūne
65476345
inga.gedzune@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv