⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

“Ls ∙ 20. Nacionālās valūtas mākslas gadi” Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs

"Ls ∙ 20. Nacionālās valūtas mākslas gadi" Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs
07.06.2013

Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles no Latvijas Bankas dāvanā saņēma vērtīgu grāmatu „Ls ∙ 20. Nacionālās valūtas mākslas gadi” veltītu atjaunotā lata 20 gadu jubilejai.           

Izdevums ir Latvijas Bankas pateicība 20 gados izlaisto atjaunotā lata naudas zīmju grafiskā dizaina un plastiskā veidojuma autoriem. Katra naudas zīme veidota kā kultūras zīme. Latvijas nacionālās valūtas dizains sabiedrībā ir guvis augstu starptautisku novērtējumu un atzinību.

Grāmatā ir atrodams ārvalstu ekspertu viedoklis, LB monētu dizaina komisijas locekļu atziņas, Ph.D. Dainas Teters pārdomas par termina „nauda” izcelsmi un saturu, mākslinieku fotoportreti, mākslas darbu reprodukcijas, mākslinieku biogrāfijas kodolīgs pašnovērtējums un atziņas, izdevuma sastādītājas Ramonas Umblijas naudas zīmju dizaina izveidē ievēroto principu un metožu analīze, īpašās 1 lata apgrozības monētas ar ierobežotu tirāžu, lata naudas zīmju mākslinieki (LB jubilejas un piemiņas monētu mākslinieki un lata apgrozības naudas zīmju dizaina autori).

Grāmata izdota latviešu valodā ar īsu kopsavilkumu angļu valodā.

 Cienījamie pilsētas iedzīvotāji un bibliotēku apmeklētāji! Lasiet un iepazīstieties ar lata naudas zīmju dizainu! Meklējiet informāciju LCB e-katalogā www.lcb.lv.

Informāciju sagatavoja:
LCB KAN vadītāja
Zenona Tihomirova
tālr.: 65476342
e-pasts: zenona.tihomirova@lcb.lv