⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

LNB turpina akciju “Īpaša grāmata īpašā plauktā”

06.05.2016

Šī gada 21. maijā tiks turpināta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) lielā Tautas grāmatu plaukta piepildīšana! Akcijas mērķis ir sniegt ikvienam sabiedrības loceklim iespēju dāvināt bibliotēkai sev īpašu grāmatu, tādējādi saglabājot vērtīgu kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm.

Kāpēc dāvināt? Bibliotēkai ir jābūt īpašai vietai, ko veidojuši cilvēki paši. Tāpēc ir svarīgi, lai grāmatā būtu stāsts, kas vēsta par katra individuālo vēsturi, par to, kas nav izlasāms enciklopēdijās vai romānos. Par ikdienu, nejaušībām, sajūtām vai uzskatiem. Varbūt grāmatā ir iespiests zīmogs vai kafijas traips, atzīmēti mīļākie citāti? Varbūt tā iegādāta par pirmo algu vai apceļojusi pasauli? Tautas grāmatu plauktā nokļuvušie vēstījumi tiks glabāti mūžīgi! Tautas grāmatu plaukta saturs arī sniegs priekšstatu par attieksmi pret lasīšanu un kultūru nemierīgajā informācijas laikmetā.

21. maijā Rīgā, Pārdaugavas svētku laikā, Arkādijas parkā visu dienu darbosies grāmatu pieņemšanas punkts, ko apkalpos LNB darbinieki. Savukārt vakarā, sākoties Muzeju naktij, grāmatas varēs nodot arī Gaismas pilī.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību speciālists
Augusts Zilberts
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Tālr.: 26472501