⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

LNB Digitālās bibliotēkas portālu iespējas

LNB Digitālās bibliotēkas portālu iespējas
26.10.2012

LNB Digitālās bibliotēkas portāli lietotājiem piedāvā jaunas iespējas elektronisko resursu meklēšanā un izmantošanā. Vēsturisko karšu pārlūkošanas portālā (http://kartes.lndb.lv/) pieejamas kartes no 17. gs. sākuma līdz mūsdienām. Lasītāji, pētot Livonijas kartes, Latvijas vēsturiskās topogrāfiskās kartes, pirmās kartes latviešu valodā un senos pilsētu plānus, var salīdzināt vēsturiskos kartogrāfiskos datus ar mūsdienu datiem.

Kultūrvēsturisko grāmatu digitālajā portālā (http://gramatas.lndb.lv/) ir iekļautas aptuveni 6000 seno grāmatu, kas izdotas gan Latvijā, gan arī ārvalstīs. Lasītāji var atrast seno pavārgrāmatu receptes, lasīt daiļliteratūras darbus un iepazīties ar nozaru literatūras klāstu. Lietotājiem digitālā formātā ir pieejami arī 3000 vēsturisko laikrakstu un žurnālu (www.periodika.lv) par dabu, vēsturi, arhitektūru, kosmosu u.c. tēmām. 

LNB WWW Arhīvs (http://webarhivs.lndb.lv/) satur vairāk nekā 3000 Latvijas tīmekļa vietņu. Interesentiem ir pieejamas Latvijas slavenību, mākslinieku, mūzikas festivālu mājas lapas, kā arī valsts iestāžu, Saeimas un pašvaldību vēlēšanu interneta vietnes.

Nacionālās Analītikas datubāzē (http://ej.uz/analitika) Latvijas publisko bibliotēku lietotājiem ir pieejama informācija par rakstiem Latvijas presē no 1950. gada līdz mūsdienām. LNB Analītikas datubāzes ierakstu skaits aptver vairāk nekā 3 miljonus rakstu.

LNB portāls „Lasāmkoks” (www.lasamkoks.lv) veidots kā interaktīvs komunikācijas līdzeklis un digitālā bibliotēka četrām dažādām vecuma grupām, kurā bērni un jaunieši var lasīt gan grāmatas, gan literatūrās aprakstus, gan arī skatīties animācijas filmiņas.

Ienāciet un izmantojiet piedāvātās digitālo portālu iespējas!

Evija Vjatere
Bibliotēku konsultatīvā centra vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 67969130
E-pasts: evija.vjatere@lnb.lv