⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Literatūras izstāde no cikla “Novadnieki – mēneša jubilāri”

Literatūras izstāde no cikla "Novadnieki – mēneša jubilāri"
01.03.2017

Turpinot tradīciju katru mēnesi iepazīstināt pilsētniekus ar izcilākajiem daugavpiliešiem, LCB nozaru literatūras sektorā (2. stāvā) martā apskatāma kārtējā informatīvā izstāde “Novadnieki – mēneša jubilāri”.

20. martā 85. jubileju svin dzejnieks un ilggadējais Daugavpils preses žurnālists Aleksejs Solovjovs. Mūža garumā literātam iznākuši 7 dzejas krājumi, kuru galvenā tēma ir Latgale un Daugavpils. 2005. gadā Aleksejam Solovjovam piešķirts Goda daugavpilieša tituls. Neskatoties uz cienījamo vecumu, jubilārs joprojām aktīvi piedalās Daugavpils literārajā dzīvē.

27. martā 55. dzimšanas dienu atzīmēs arī Daugavpils dzejnieks, tulks, gids un Latgales patriots Ivars Magazeinis. Ar pseidonīmu Juoņs Ryučāns viņš publicējis divus dzejoļu krājumus latgaliešu valodā. Dzejnieks ir viens no latgaliešu postmodernās dzejas vadošajiem autoriem.

31. martā 130. dzimšanas diena aprit zinātniekam, profesoram un pašvaldības darbiniekam Boļeslavam Brežgo. Laikā no 1925. līdz 1928. gadam viņš bija Daugavpils domes deputāts un domes valdes loceklis, bet 1940. gadā – Daugavpils arhīva pārzinis. B.Brežgo joprojām ir viens no vadošajiem Latgales vēstures pētniekiem, vairākas viņa zinātniskās monogrāfijas veltītas Daugavpils vēsturei.

Plašāka informācija par jubilāru ir pieejama LCB datubāzē “Daugavpils novadnieki”.

Informāciju sagatavoja:
LCB Informācijas un bibliogrāfijas sektora vadītāja
Ināra Bārtule
tālr. 65426422
e-pats: inara.bartule@lcb.lv