⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Lieldienas Daugavpilī!

Lieldienas Daugavpilī!
23.03.2016

Daugavpilī, gaidot Lieldienu atnākšanu, pilsētniekiem un viesiem tiek piedāvāta virkne dažādu pasākumu, kuros var iepazīties ar Lieldienu svinēšanas tradīcijām un pienācīgi sagatavoties un arī nosvinēt svētkus.

Visu svētku gaidīšanas laiku, līdz pat 31.martam Latgales Centrālajā bibliotēkā ir apskatāmas literatūras izstāde „Ar palūdens šalcošo nemieru, Ar pūpoliem Lieldienas nāk” un „Lieldienu tradīcijas Latvijā”. Ar Lieldienu interaktīvo programmu „Raibās oliņas” no 21. līdz 24.martam 1.-5.klašu skolēnus iepriecina Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, savukārt Biedrība „Erfolg” interesentiem 24.martā pkst. 17:30 piedāvā radošo darbnīcu „Izkrāso Lieldienas!”.

Otrajās Lieldienās, 28.martā visi tiek aicināti Vienības laukumā piedalīties svētku svinēšanā, kur no plkst. 11:00 jau sāks darboties Lieldienu tirdziņš. Plkst. 12:00 notiks Lieldienu koncerts „Nāc šūpoties!”, kurā piedalīsies Baltkrievu kultūras centra baltkrievu tautas dziesmu ansamblis „Kupaļinka” un deju ansamblis „Ļanok”, Daugavpils vācu biedrības ERFOLG vokālais ansamblis „Lorelei”, Daugavpils poļu tautas deju kolektīvs „Kukulečka” un Latviešu kultūras centra folkloras kopa „Svātra”. Līdz ar koncerta sākšanos būs iespēja piedalīties arī rotaļās un atrakcijās – olu krāsošanā, olu ripināšanā, olu kaujās, šūpoties šūpolēs u.c. Plkst. 12:30 bērni tiek aicināti ar Lieldienu dzejoļiem un dziesmām piedalīties Lieldienu zaķa brīvajā mikrofonā, par ko zaķis būs sarūpējis saldas dāvanas. Plkst. 13:00 muzikālus Lieldienu sveicienus visiem dāvās Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris „Daugava” un soliste Irēna Ancāne, savukārt plkst. 14.00 Vienības nama koncertzālē Elizabete Zagorska (vokāls, perkusijas), Atis Auzāns (vokāls, akordeons, perkusijas), Jānis Lemežis (vokāls, taustiņi) un Ēriks Upenieks (akustiskā ģitāra) aicinās uz Lieldienu koncertu „Saules gaismā”.

Lieldienu svētki noslēgsies 30.martā Poļu kultūras centrā ar koncertprogrammu „Atnāks mūsu Lielā diena”.

Sīkāku informāciju par visiem Lieldienu nedēļas pasākumiem var atrast Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes mājas lapā www.kultura.daugavpils.lv.

Papildus informācija:
Vita Viļevko
Daugavpils pilsētas domes
Kultūras pārvalde
t.: 20613225
e-pasts: vita.vilevko@daugavpils.lv