⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latgales Centrālajā bibliotēkā skatāma izstāde “Stikls bez robežām”

Latgales Centrālajā bibliotēkā skatāma izstāde “Stikls bez robežām”
31.10.2016

No 1. līdz 14. novembrim Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) periodikas lasītavā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) ir apskatāma izstāde “Stikls bez robežām”. Ekspozīcijas autori: Inga Salmiņa (kausēts stikls), Jānis Ziemelis (kokgriezumi) un Mārtiņš Markots (metāls). Tikšanās ar autoriem gaidāma 14. novembrī plkst. 16.00 LCB periodikas lasītavā izstādes noslēguma pasākumā.

Izstāde tapusi, lai ļautu labāk iepazīt stiklu, kas ir ārkārtīgi interesants, daudzveidīgs un savā ziņā arī noslēpumains materiāls. Darbi veidoti, savienojot un savstarpēji papildinot stiklu ar koku, metālu un gaismu, meklējot jaunus risinājumus, neaprobežojoties tikai ar vienu stikla tehniku un paverot ceļu uz stiklu bez robežām. Ekspozīcijā skatāmi arī daži unikāli, jauna tipa mākslas darbi – gaismas objekti, kuros stikls iemirdzas no jauna un koks atdzīvojas vēl nebijušā veidā. Iespaidi, mirkļi, krāsas, tēli, noskaņas… – iekausēti stiklā… iedzīvināti kokā…

Izstādē apskatāmie stikli tapuši Līvānos, Stikla kausēšanas darbnīcā “Stikls no Līvāniem”. Darbnīcā tiek strādāts vairākās stikla kausēšanas tehnikās, iekausējot stiklā pārsteidzošus zīmējumus un izmantojot nevis krāsas, bet gan dažādas struktūras stikla materiālus. Darbnīca piedāvā ne tikai iespēju vērot stikla meistaru darbu, bet arī pašiem darboties ar stiklu. Līdz pat novembra beigām “Stikls no Līvāniem” piedāvā atvērtas radošās darbnīcas, kuru laikā gan atsevišķi interesenti, gan ģimenes, klases un darba kolektīvi var gatavot Ziemassvētku rotājumus šī gada lielajai eglei Latgales mākslas un amatniecības centrā. Plašāka informācija un pieteikšanās pie stikla meistares Inga Salmiņas (tālr. 29388137).

14. novembrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā tiks aizvadīts izstādes “Stikls bez robežām” noslēguma pasākums, kura laikā interesentiem būs iespēja tikties ar izstādes autoriem un uzzināt vairāk par Līvānu stikla kausēšanas darbnīcas darbu.

Izstādi rīko radošā apvienība “Perspektīva” sadarbībā ar Latgales mākslas un amatniecības centru ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latgales Reģiona attīstības aģentūras atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Inga Gedžūne
Tālr.: 65476344
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv