⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz mākslinieka Jāņa Plivdas gleznu izstādi

25.10.2010

2010.gada 2.novembrī plkst.13.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks mākslinieka Jāņa Plivdas gleznu izstādes „Latgales mazpilsētas” atvēršana.

J.Plivda dzimis 1978.gadā Preiļu novada „Plivdās. Izglītojies Latvijas mākslas akadēmijā un ieguvis maģistra grādu mākslā.

Pirmā darbu izstāde tika organizēta 1998.gadā Preiļu grāmatu namā „Latgale”. Šajos gados notikušas vēl 14 mākslinieka darbu izstādes dažādās Latgales pilsētās, kā arī Vitebskā (Baltkrievija) un Utenā (Lietuva). J.Plivda regulāri piedalās dažādos plenēros: Krāslavas paletē mākslinieks piedalījies piecus gadus, 2008.gadā J.Plivda piedalījies plenērā Itālijā, bet 2009.gadā plenērā (Veisiejai) Lietuvā.

J.Plivda par sevi saka:

„Sevi pie māksliniekiem piederošu apzinos saistībā ar to, ka manos darbos atklājas ne tikai augsts mākslinieciskais risinājums, bet arī ar to, ka spilgti atklāju, ja tā varētu teikt, latgaliskumu. Es cenšos ieklausīties sevī, savās jūtās, tās ir patiesas jūtas, kuras nav pastarpinātas caur citu cilvēku redzējumu.

Darbus attēloju savos dvēseles stāvokļa pārdzīvojumos, atveidojot tādā veidā, kā to sajūtu es. Tas ir mans garastāvoklis, atveidoju darbus mirkļu tvērumā tieši tā, kā tajā brīdī jūtos.

Manos darbos ir attēlota lauku dzīve, tā ir mierīga, cilvēciska, atkarīga no valdošā gadalaika aiz loga, bez steigas un pilna harmonijas. Caur saviem darbiem vēlos atklāt gan sev, gan citiem apkārtējās pasaules dzīvo un trauslo dabu, kura mūs sargā un dāvā tik trauslo dzīvību. Piešķiru saviem darbiem sāpīgumu un nenoteiktību. Gleznieciskā spriedze izpaužas formu interpretācijā un savdabīgi ieklātos krāsu laukumos”.

Bibliotēkā darbu izstāde būs apskatāma līdz 6.decembrim.

Informāciju sagatavoja:
LCB vadītājas vietniece
Dz.Stupāne
Tālr. 65476341,
e-pasts: dzidra.stupane@lcb.lv