⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Laikmetīgās mākslas albums “Bez sienām” – vērtīgs dāvinājums LCB un filiālēm

Laikmetīgās mākslas albums “Bez sienām” – vērtīgs dāvinājums LCB un filiālēm
04.04.2017

Aprīlī Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) un filiāles ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības starpniecību no “ABLV Bank” saņēma dāvinājumā apjomīgu mākslas albumu “Bez sienām”. Mākslas albumā ir reproducēti Baltijas valstu un Krievijas mūsdienu mākslinieku darbi, ko “ABLV Bank” vairāku gadu laikā iegādājusies topošajam Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejam.

Laikmetīgās mākslas kolekcija tiek veidota kopš 2005. gada. Šobrīd kolekcijā ir vairāki simti mākslas darbu, kas jaunuzceltajā muzejā atradīs sev pastāvīgu mājvietu. Plānots, ka muzejs apmeklētājiem durvis vērs 2021. gadā. Albuma izdošanas brīdī muzejs vēl ir tikai ieceres stadijā – nav sienu, pie kurām mākslas darbus piestiprināt. Tāpēc albums ir viens no ceļiem, pa kuru darbi dodas pie sava skatītāja.

Aicinām visus interesentus iepazīties ar mākslas albumu “Bez sienām”, kurā ir apkopoti no 2005. līdz 2013. gadam iegādātie laikmetīgās mākslas darbi, kas veido kolekcijas kodolu. Mākslas albums ir pieejams Latgales Centrālajā bibliotēkā un trīs filiālēs – Jaunbūves bibliotēkā, Piekrastes bibliotēkā un Ceriņu bibliotēkā.

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Tatjana Hodokova
Tālr.: 65476345
e-pasts: tatjana.hodokova@lcb.lv