⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Konkurss jaunajiem lasītājiem ”Kā atmodināt Saulcerīti?”

Konkurss jaunajiem lasītājiem ”Kā atmodināt Saulcerīti?”
27.02.2014

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicina bibliotēkas un skolas visā Latvijā piedalīties kopīgā projektā.

Ja tu esi lasošs jaunietis no10 līdz 14 gadiem, esi piedalījies „Bērnu un jauniešu žūrijā”, ar plašu redzesloku, kritiski domājošs, pārzini Raiņa lugu „Zelta zirgs”, tad piedalies domrakstu konkursā „Kā atmodināt Saulcerīti?”! Radi jaunu leģendu par Stikla kalnu, Gaismaspili, Antiņu…

Konkursa mērķis: iesaistot jaunos lasītājus radošā darbībā, dot iespēju piedzīvot Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas svētkus – piedalīties karnevāla gājienā „Gribu iet uz bibliotēku”, demonstrēt savu izveidoto karnevāla tērpu„Manas mīļākās grāmatas varonis”.

Konkursa norise:
Konkurss norisināsies 2 līmeņos:

  • reģionālais konkurss; (līdz 31. martam)
  • fināls. (no 22.04. līdz 26.04.)

1. līmenī notiek konkursi Daugavpils publiskajās bibliotēkās un skolās, kuras piedalās programmā „Bērnu un jauniešu žūrija”. 1. līmenī dalībnieki raksta radošo domrakstu „Kā atmodināt Saulcerīti?”, domraksta apjoms apmēram 500 vārdi, kurā tiks vērtēta satura atbilstība dotajam uzdevumam, idejas oriģinalitāte, kā arī valodas un stila kvalitāte. Domrakstus iesniedz skolas vai kādā no Daugavpils pilsētas bibliotēkām, domrakstus vērtē bibliotekāri un skolotāji, izvirza labāko domrakstu autorus tālākajam konkursam, kurus reģistrē Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēka „Zīlīte”(Mihoelsa iela 58, Daugavpils, tālr. 65421750; e-pasts: anna.pakere@lcb.lv). Reģistrējot dalībnieku, jānorāda autora kontakti (e-pasts, tālrunis).

2. līmenī 1. līmeņa uzvarētāji tiek personiski uzrunāti un aicināti uz tikšanos ar domubiedriem, lai radošajās darbnīcās izvēlētos, kuras grāmatas tēla masku veidot un saņemt ieteikumus, kā to labāk izdarīt.

Konkursa galvenā balva:

  • iespēja piedalīties karnevāla gājienā Rīgā 2014.gada 8.septembrī Starptautiskajā rakstpratības dienā, piedalīties svētkos, saņemt balvas, parādīt savas spējas;
  • ieraudzīt savu domrakstu kopīgā grāmatā, kas kalpos kā jauna Latvijas Nacionālās bibliotēkas leģenda, iespēja ierakstīt savu vārdu un ideju vēsturē.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas „Zīlīte” vadītāja Anna Pakere
Tel.:65421750
e-pasts: anna.pakere@lcb.lv