⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Jauns dāvinājums bibliotēkai: fotoalbums par Baltkrieviju

Jauns dāvinājums bibliotēkai: fotoalbums par Baltkrieviju
14.07.2014

2014. gada jūlijā, Baltkrievijas neatkarības svinību mēnesī, Daugavpils pilsētas dome saņēma vērtīgu grāmatu dāvinājumu – fotoalbumu divos sējumos „Baltkrievija: radīšanas laikmets”. Dāvinājums tika nodots glabāšanā Latgales Centrālajai bibliotēkai, lai padarītu to pieejamu pēc iespējas lielākam interesentu skaitam. Albumu veido divi apjomīgi sējumi, kas ļauj gūt detalizētu vizuālu priekšstatu par 250 Baltkrievijas Republikas pilsētvides un lauku objektiem.

Pirmais sējums iepazīstina ar Baltkrievijas nozīmīgākajiem kultūrvēsturiskajiem arhitektūras pieminekļiem – pilīm, muižām, muzejiem, teātriem, koncertzālēm un bibliotēkām. Atsevišķa nodaļa ir veltīta Baltkrievijas ievērojamākajām reliģiskajām celtnēm – jaunuzceltiem un restaurētiem dažādu konfesiju dievnamiem. Tāpat izdevumā ir atrodama informācija par valsts svarīgākajām medicīnas iestādēm, izglītības, zinātnes un sporta infrastruktūru, kā arī jaunuzceltajiem dzīvojamo māju kompleksiem dažādās Baltkrievijas pilsētās. Savukārt izdevuma otrais sējums vēsta par jaunākajiem pilsētvides labiekārtošanas projektiem dažādos Baltkrievijas nostūros, raksturo lielākās ražotnes, apkures un elektroapgādes tīklu, lauksaimniecības un mežsaimniecības industriju, celtniecības uzņēmumus, ceļu sistēmu un muitas infrastruktūru. Sējumu noslēdz nodaļa par tūrismu, kas ceļošanas entuziastus informē par iecienītākajiem apskates objektiem un apmešanās vietām.

Abi fotoalbuma sējumi ir pieejami bibliotēkas lietotājiem un visiem interesentiem Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā, Rīgas ielā 22A, otrajā stāvā.

Informāciju sagatavoja:
Galvenā bibliotekāre
Inga Gedžūne
tālr.: +371 65476344
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv