⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Jauniešiem ir iespēja virtuāli iepazīt savu nākotnes profesiju

Jauniešiem ir iespēja virtuāli iepazīt savu nākotnes profesiju
20.02.2013

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina jauniešus iepazīt profesiju dažādību, dodoties pastaigā pa virtuālo „Profesiju Pasauli”. Interneta vietne www.profesijupasaule.lv šobrīd atklāj gandrīz 50 dažādu nozaru speciālistu darba ikdienu un izaicinājumus. 

„Profesiju Pasaulē” interesenti šobrīd var viesoties ēdināšanas, elektronikas, informācijas tehnoloģiju un kokapstrādes uzņēmumos, vadības un administrācijas sfērā strādājošajās organizācijās, skaistumkopšanas un fitnesa centros, tūrisma birojos un viesnīcās. Ieskatu darba ikdienā sniedz intervijas ar profesiju pārstāvjiem un fotoreportāžas par speciālistu darba gaitām. Ja kāda profesija ir ieinteresējusi, īpašā sadaļā, kas aizved uz Izglītības ceļvedi NIID.LV, var izpētīt amatu aprakstus un izglītības iestāžu sarakstu, kur konkrēto profesiju iespējams apgūt.

„Profesiju Pasauli” savā darbā ir iespējams izmantot arī karjeras konsultantiem un klašu audzinātājiem, lai paplašinātu skolēnu priekšstatus par profesiju daudzveidību un radītu skolēnos interesi un vēlmi padziļināti pētīt darba tirgu un savas personīgās karjeras iespējas.

Vietnē ietvertie materiāli mudina jauniešus domāt par sevi ne tikai kā par topošo darba ņēmēju, bet arī par darba devēju.

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Inese Vaivare
tālr.: 65476344
e-pasts: inese.vaivare@lcb.lv