⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Izveido elektroniskā kataloga lietotāja profilu un izmanto tā piedāvātās iespējas!

Izveido elektroniskā kataloga lietotāja profilu un izmanto tā piedāvātās iespējas!
17.01.2018

Ikvienam Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) un filiāļu lasītājam, saņemot pie bibliotekāra unikālu lietotājvārdu un paroli, ir iespēja kļūt par autorizētu bibliotēkas elektroniskā kataloga lietotāju – izveidot savu profilu elektroniskā kataloga sadaļā “Mana bibliotēka” un izmantot to grāmatu meklēšanai, pasūtīšanai un nodošanas termiņu pagarināšanai.  

Autorizētiem LCB elektroniskā kataloga lietotājiem, kam kataloga sadaļā “Mana bibliotēka” ir izveidots savs profils ar unikālu lietotājvārdu un paroli, ir iespēja elektroniski meklēt un pasūtīt grāmatas, aplūkot sev izsniegto izdevumu sarakstu un izsniegumu vēsturi, sekot izsniegto izdevumu nodošanas termiņiem un vajadzības gadījumā tos pagarināt.

“Mana bibliotēka” profila izveide un lietošana ir pavisam vienkārša:

1. Dodies uz Latgales Centrālo bibliotēku (Rīgas iela 22a) vai jebkuru no LCB filiālēm un saņem pie bibliotekāra unikālu lietotājvārdu un paroli;
2. Dodies uz LCB mājaslapu www.lcb.lv >> ELEKTRONISKAIS KATALOGS >> MANA BIBLIOTĒKA un ienāc savā profilā, ievadot saņemto lietotājvārdu un paroli;
3. Lai ATRASTU interesējošo grāmatu:

a. Meklēšanas lodziņā ievadi grāmatas nosaukumu vai autoru un klikšķini MEKLĒT. No piedāvātā saraksta izvēlies interesējošo grāmatu (klikšķini uz zilā krāsā iekrāsoto grāmatas nosaukumu), lai pārbaudītu grāmatas pieejamību.
b. Ja grāmata ir pieejama bibliotēkas PLAUKTĀ, klikšķini – PASŪTĪT (lai rezervētu grāmatu sev). Ja grāmata ir IZSNIEGTA citam lasītājam, klikšķini RINDĀ (lai ieņemtu vietu grāmatas gaidītāju sarakstā).
c. Līdzko izraudzītā grāmata būs gatava izņemšanai, saņemsi zvanu no bibliotekāres. Pasūtījums būs aktīvs trīs dienas. Šajā laikā tev jāatnāk uz bibliotēku un grāmata jāizņem.

4. Lai PAGARINĀTU grāmatas lietošanas termiņu, dodies uz “Mana bibliotēka” profila sadaļu IZSNIEGUMI, izvēlies no saraksta nepieciešamo grāmatu un klikšķini – PAGARINĀT.

Autorizējies un izmanto visas elektroniskā kataloga piedāvātās iespējas! Neskaidrību gadījumā jautā bibliotekāram.

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Inga Gedžūne
Tālr.: 65476345
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv