⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Izsludināts foto konkurss „Pastaiga pa Mihoelsa ielu”

Izsludināts foto konkurss „Pastaiga pa Mihoelsa ielu”
26.01.2016

Līdz šī gada 10. martam Daugavpils pilsētas iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties foto konkursā, iesniedzot fotogrāfijas ar Daugavpils Mihoelsa ielas attēliem.

Gatavojoties Mihoelsa dienām, kas ik gadu martā tiek rīkotas Daugavpilī, pilsētā, kurā dzimis izcilais aktieris, režisors un pedagogs Solomons Mihoelss, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde un Daugavpils Universitātes Humanitārā fakultāte izsludina foto konkursu „Pastaiga pa Mihoelsa ielu”.  Konkursa mērķi ir paplašināt pilsētas iedzīvotāju un viesu zināšanas par Mihoelsa ielu kā pilsētas kultūras objektu, veicināt Mihoelsa vārda popularizēšanu pilsētas iedzīvotāju vidū, kā arī izkopt konkursa dalībnieku emocionālo un radošo pašizpausmi.

Konkursā aicināti piedalīties dalībnieki vairākās grupās: 1.-4. klašu skolēni (darbi var būt izpildīti ar vecāku palīdzību); 5.-8. klašu skolēni; 9.-12. klašu skolēni un profesionālo un augstskolu studējošie; Daugavpils pilsētas iedzīvotāji un viesi. Darbi elektroniski vai izdrukas veidā jāiesniedz līdz 10. martam arnorādi „Konkursam „Pastaiga pa Mihoelsa ielu””: elektroniski iesūtot uz e-pastu vita.vilevko@daugavpils, izdruku iesniedzot personīgi vai atsūtot pa pastu uz adresi: Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, Kr. Valdemāra iela 13, Daugavpils, LV 5401. Iesūtītajiem darbiem klāt jāpievieno īss apraksts un ziņas par autoru (vārds, uzvārds, vecums, mācību iestāde/darba vieta, tālruņa numurs). Katrs konkursa dalībnieks var iesniegt 1-3 fotogrāfijas, kas tiks ievietotas elektroniski www.daugavpils.lv, www.kultura.daugavpils.lv, www.du.lv, www.facebook.com. Sīkākas ziņas konkursa nolikumā.

Konkursa uzvarētāju apbalvošana notiks 2016. gada 16. martā.

1890. gada 16. martā Dinaburgā Postojalaja ielā Mikaela Vovsi ģimenē piedzima dvīņi Solomons un Haims. Viens no viņiem ar vārdu Mihoelss ienāks lielajā teātra vēsture. No tiem laikiem pilsētā maz kas saglabājies. Bet mājai (Mihoelsa iela 4), kurā piedzima Mihoelss, paveicās – tā joprojām ir, mūsdienās darbojoties kā pirmskolas izglītības iestāde. Bet iela, uz kuras šī māja atrodas, tagad nosaukta Mihoelsa vārdā. Tā ir viena no pilsētas ielām ar dzīvojamām mājām, sabiedriskajām iestādēm, birojiem un veikaliem. Daži, ejot pa šo ielu, pat neiedomājās, kam par godu tā ir nosaukta. Tāpēc aicinām ar foto kameras palīdzību pastāstīt par šo ielu, parādīt to no dažādiem skatupunktiem.

Papildus informācija:

Elīna Vasiļjeva
Daugavpils Universitātes
Rusistikas un slāvistikas katedras  asoc. prof.
tālr. +371 29748928
www.du.lv

Vita Viļevko
Daugavpils pilsētas domes
Kultūras pārvaldes vadītājas vietniece
tālr. +371 20613225
www.kultura.daugavpils.lv