
Bērnu bibliotēka "Zīlīte"
Ceriņu bibliotēka
Čiekuru bibliotēka
Gaismas bibliotēka
Jaunbūves bibliotēka
Latgales Centrālā bibliotēka
Pārdaugavas bibliotēka
Piekrastes bibliotēka
Iznākusi Daugavpils dzejnieces, pedagoģes, tulkotājas un sabiedriskās darbinieces Lidijas Vasaraudzes jaunā ilustrētā grāmata bērniem “Bižainītes”, kas turpina “Rūķīša bibliotēkas” grāmatu sēriju.
Grāmata tapusi autorei pildot lasītāju novēlējumu uzrakstīt grāmatu par meitenēm, jo grāmata par zēniem jau ir – “Čau” (viss par zēniem). Grāmatā “Bižainītes” ir divas sadaļas – “Stāstiņi par meitenēm” un “Jautrās rindiņas”. Pirmajā no tām aprakstītās situācijas ir bērniem sadzīvē sastopamas un saprotamas. Stāsti ir divās valodās – latviešu un krievu. Savukārt otrajā nodaļā “Jautrās rindiņas” ir apkopoti dzejoļi latviešu valodā.
Pirmsskolas audzēkņi atzinuši, ka dzejoļi grāmatā “Bižainītes” ir viegli lasāmi un jautri, bet stāstiņi – pamācoši. Savukārt pedagogu vērtējumā gan stāstiņi, gan dzejoļi ir izmantojami darbā. Dzejoļi ir ritmiski, kas ļauj bērniem tos viegli uztvert un iegaumēt.
Grāmatas “Bižainītes” redaktore ir Biruta Aizbalte, krievu tekstu literārais redaktors – Jevgenijs Golubevs, grāmatas vāka kompozīcijas autore – Aļona Kondratoviča. Krājums tapis ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.
“Bižainītes” ir jau ceturtā Lidijas Vasaraudzes grāmata “Rūķīša bibliotēkas” sērijā un drīzumā būs pieejama Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs. Daugavpils publiskajās bibliotēkās pieejamas arī citas iepriekš šajā sērijā iznākušās autores grāmatas: “Diedziņa piedzīvojumi” (2022), “Čučumuižas pasaciņas” (2022) un “Čau” (2023).
Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālā bibliotēka
654 76345