⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Interesantas ziņas studentiem!

Interesantas ziņas studentiem!
22.01.2014

Vēl tikai divas nedēļas –  līdz 2.februārim –  studējošie jaunieši aicināti pieteikties Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē praktikantu programmai. Prezidentūras praktikantu programma sniegs iespēju ikvienam studentam neatkarīgi no viņu izvēlētās studiju programmas veikt studiju praksi, piesakoties par ārvalstu delegāciju pavadoņiem vai palīgiem mediju informācijas centrā.
Galvenās prasības dalībai prezidentūras praktikantu programmā ir teicamas latviešu un angļu valodas zināšanas, labas organizatoriskās prasmes un saskarsmes iemaņas. Prezidentūras praktikantu programmas atlasē tiks vērtēta arī jauniešu motivācija un sekmes mācībās.

Konkursa rezultātā tiks atlasīti vairāk nekā 100 jaunieši, kurus prezidentūras laikā piesaistīs kādai no ārvalstu delegācijām un kuri koordinēs delegāciju loģistiku un nodrošinās saziņu starp delegācijām un pasākuma rīkotājiem. Tāpat studentiem piedāvās arī iespēju veikt praksi mediju informācijas centrā. Iepazīties ar delegāciju pavadoņa pienākumiem iespējams interaktīvā ceļvedī jeb virtuālajā praksē, kas veidota sadarbībā ar izglītības un karjeras portālu Prakse.lv.
Pirms prakses uzsākšanas Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts nodrošinās praktikantiem mācības, kuru laikā viņi varēs apmeklēt prezidentūras pasākumu norises vietas, uzzināt vairāk par Eiropas Savienību un Latvijas prezidentūru ES Padomē, apgūt protokola un drošības jautājumu pamatus, kā arī starpkultūru komunikāciju un stresa vadību.
Prezidentūras praktikantu programma ir izstrādāta sadarbībā ar Latvijas augstskolām, un tā ir iespēja studentiem piedalīties prezidentūras veidošanā, gūstot unikālu darba pieredzi, kas var kļūt par atspēriena punktu nākotnes karjeras veidošanā. Prakse Latvijas prezidentūras laikā ilgs no 2014.gada 1.novembra līdz 2015.gada 30.jūnijam.

Iegūt vairāk informācijas un pieteikties dalībai prezidentūras praktikantu programmā iespējams sekretariāta mājas lapas sadaļā: www.es2015.lv/prakse