⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Ingas Vasiļjevas personālizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Ingas Vasiļjevas personālizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā
28.08.2013

2013. gada 4. septembrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks Daugavpils Krievu vidusskolas–liceja vizuālās mākslas pedagoģes Ingas Vasiļjevas personālizstādes „Pārsteidzošais filcs” atklāšana.

Gada laikā šī jau ir otrā mākslinieces Ingas Vasiļjevas izstāde, kas ir apskatāma LCB periodikas lasītavā.

Māksliniece vairāk kā 25 gadus strādā skolā un māca bērniem saskatīt apkārtējās pasaules tik daudzveidīgās krāsas un formas. Tieši vizuālā māksla ir veids, kā veicināt bērnos skaistuma izjūtu.

Inga Vasiļjeva ir absolvējusi DU maģistrantūru, studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā, kur viņas skolotāja bija pazīstamā māksliniece profesore Aija Baumane.

Fantāzija cilvēka ikdienu padara interesantāku, emocionālāku un krāsaināku. Vizuālās mākslas skolotājas Ingas Vasiļjevas pirmajā izstādē bibliotēkā bija apskatāmi tekstilmozaīkas tehnikā veidoti darbi, bet pedagoģe arī lieliski glezno akvareļus, veido kolāžas no papīra un nodarbojas ar filcēšanu.  

Kā saka izstādes autore: “Filcs ir viens no senākajiem tekstila veidiem un tā darināšanas tehnika ir radusies Vidusāzijā un Tālajos Austrumos. Daudzām tautām vilna kā tekstila materiāls kalpoja cilvēkam visu dzīvi. Neviens nevar precīzi pateikt, kad un kā šis materiāls ir radies. Pēc vienas no teorijām tas ir radies nejauši, kad vilna tās izmantošanas gaitā savēlās”.

21. gadsimtā filcs kļuva par universālu materiālu daudzu radošu eksperimentu veikšanai. No tā sāka veidot dažādas mūsdienīgas un pat avangardiskas lietas. Tā seno tautu kulta materiāls kļuva par dizaina un mākslas vērtību, par ko iespējams pārliecināties mākslinieces Ingas Vasiļjevas izstādē “Pārsteidzošais filcs”

Izstāde LCB periodikas lasītavā būs apskatāma līdz 30.septembrim

Būsiet laipni gaidīti!

Informāciju sagatavoja:
LCB periodikas nodaļas vadītāja
Skaidrīte Daukšte
tālr.: 65476345
e-pasts: skaidrite.daukste@lcb.lv