⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Ingas Vasiļjevas darbu izstāde „Tekstilgrafika”

21.08.2012

No 1. septembra Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas lasītavā tiks atvērta Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja vizuālās mākslas skolotājas Ingas Vasiļjevas darbu izstāde „Tekstilgrafika”.

Inga Vasiļjeva par skolotāju strādā jau vairāk kā 25 gadus un atrod laiku gan nodarboties ar tekstilmozaīku, gan piedalīties dažādās izstādēs:

•           2010.g.jūnijs – Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas izstāde Novadpētniecības un mākslas muzejā Daugavpilī;

•           2009.g.decembris – Latvijas tekstilmākslinieku asociācijas izstāde Madonas mākslas muzejā;

•           2009.g. septembris – Latvijas tekstilmākslinieku asociācijas izstāde „ČETRPADSMITĀ” sv. Pētera baznīcā Rīgā;

•           2009.g. maijs – Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas izstāde Novadpētniecības un mākslas muzejā Daugavpilī;

•           2009.g. aprīlis – DU Maģistra studiju programmas “Māksla” radošo darbu izstāde  „Kaleidoskops” kinoteātrī  “Renesanse” Daugavpilī.

Izstādes nosaukuma pamatā ir doma par mierīgo un izturēto toņu (balts, melns, pelēks, sarkans) saskaņu šajos darbos.

Tekstilmozaīka – angļu valodā Patchwork vai Quilt pie mums pazīstama ir tikai nesen, taču šīs tehnikas vēsture ir ļoti sena un fascinējoša. Sākums tai var būt Ēģiptē, Ķīnā, kā arī Persijas vai Indijas laukos.

Tekstilmozaīkas izcelsme un attīstība bija saistībā ar cilvēku vēsturisko migrāciju no Eiropas uz Ameriku labākas dzīves meklējumos. Šie pārceļotāji darināja sadzīvē lietojamus priekšmetus no drēbju atgriezumiem – segas, aizkarus, pārklājus, spilvenus, kā arī apģērbus – vestes, cepures, somas.

Tekstilmozaīka kā mākslas veids ir ļoti attīstījusies, un tās popularitāte ir augusi tieši pēdējo divdesmit gadu laikā. Tā tiek izmantota apģērbu šūšanai, funkcionāliem objektiem un ar īpašu vērienu mākslas darbos. Tekstilmozaīka ir fantāzijas pasaule, kas māca „izgaršot” katru krāsas toni…

Izstāde būs apskatāma līdz 1.oktobrim

Informāciju sagatavoja:
LCB nod. vadītāja
Skaidrīte Daukštete
tālr.: 65476345
e-pasts: skaidrite.daukste@lcb.lv