⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Grāmatas “(Divas) puses. Latviešu kara stāsti” prezentācija Marka Rotko mākslas centrā

Grāmatas “(Divas) puses. Latviešu kara stāsti” prezentācija Marka Rotko mākslas centrā
30.09.2013

2013. gada 4. oktobrī plkst. 14.00 Marka Rotko mākslas centra konferenču zālē notiks grāmatas “(Divas) puses. Latviešu kara stāsti” prezentācija. Šī gada vasarā klajā nācā izdevuma tulkojums krievu valodā, lai ar latviešu likteņiem Otrā pasaules kara laikā varētu iepazīties plašāka krievu valodā lasošā auditorija.

Izdevumā pirmo reizi Latvijā vienkopus ir izdotas Otrā pasaules karā abu karojošo pušu dalībnieku dienasgrāmatas. Ierakumos, kauju starplaikos un hospitāļos rakstītās liecības stāsta par latviešu karavīru ikdienu, viņu dzīves vērtībām, attieksmi pret mājām un tuviniekiem. Grāmatu papildina arī vairāki Latvijas Universitātes pētnieku raksti – Vitas Zelčes eseja par cilvēkiem karā, Ulda Neiburga apcere par latviešu militārajiem formējumiem Otrajā pasaules karā, Lauras Ardavas, Didža Bērziņa un Gitas Siliņas pētījums par dienasgrāmatu rakstīšanu kara laikā, kā arī Klintas Ločmeles apraksts par latviešu karavīru dzīvi pēc kara. Izdevuma “(Divas) puses” redaktori un komentāru autori – Uldis Neiburgs un Vita Zelče.

Grāmata “(Divas) puses” tapusi valsts pētījuma programmas “Nacionālā identitāte” projekta “Latvijas sociālā atmiņa un identitāte” ietvaros.  Šis projekts tiek īstenots Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē. Grāmatas izdošanu gan latviešu, gan arī krievu valodā finansiāli atbalstījis Fridriha Eberta fonds.

Grāmatas prezentācijas pasākumā piedalīsies grāmatas zinātniskie redaktori un sastādītāji.

Uz pasākumu īpaši tiek aicināti Daugavpils vispārizglītojošo skolu pedagogi, studenti, docētāji, bibliotēku darbinieki, kā arī visi interesenti.

Būsiet laipni gaidīti!

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Inese Vaivare
tālr.: 65476344
e-pasts: inese.vaivare@lcb.lv