⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Frankofonijas dienas Latgales Centrālajā bibliotēkā

Frankofonijas dienas Latgales Centrālajā bibliotēkā
02.03.2015

No 3. marta Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas lasītavā ir apskatāma Daugavpils 9. vidusskolas franču valodas skolotājas Ludmilas Čirkstes veidotā skolēnu radošo darbu izstāde, kas ir veltīta Francijai un Francijas kultūrai.
12. martā plkst. 15.30 izskanēs izstādes atklāšanas pasākums, kura laikā skolotāja Ludmila Čirkste un viņas audzēkņi sniegs nelielu franču valodas dziesmu koncertu.

Marts ir Frankofonijas mēnesis, kad visā pasaulē risinās dažādi informatīvie un kultūras pasākumi, kas piesaista sabiedrības uzmanību franču valodai un kultūrai – izstādes, konkursi, koncerti, tikšanās, lekcijas utt. Tradicionāli galvenais šo svētku organizētājs Daugavpilī ir Daugavpils Universitātes Svešvalodu centrs, un Daugavpils vispārizglītojošajā skolās strādājošie franču valodas skolotāji. Pēdējo gadu laikā arī Latgales Centrālā bibliotēka iekļaujas Daugavpilī notiekošo pasākumu klāstā. Šogad pilsētnieku ievērībai tiek piedāvāta skolēnu radošo darbu izstāde, kas tapusi Daugavpils 9. vidusskolas franču valodas skolotājas Ludmilas Čirkstes vadībā.

Daugavpils 9. vidusskolā franču valodu kā otro svešvalodu mācās jau no 1990. gada. Skolā ir izveidots Franču valodas cienītāju klubs, kuru vada Ludmila Čirkste. Kluba biedri aktīvi un radoši darbojas visu gadu, bet Frankofonijas mēnesī martā piedalās radošo darbu un dziesmu konkursos, regulāri iegūstot godalgotas vietas. Daudzi skolēni pēc konkursiem atstāj savus darbus skolā. Skolotāja Ludmila Čirkste jau trīs gadus krāj šos skolēnu darbus un nu labākos no tiem parādīs izstādē Latgales Centrālajā bibliotēkā. Darbos skolēni attēlo savu redzējumu par Franciju un citām franciski runājošām valstīm. Darbu autorus ir iedvesmojusi Francijas daba, arhitektūra, literatūra, kinematogrāfs, tradicionālie ēdieni un citi nacionālie dzīves aspekti.

2015. gada 12. martā plkst. 15.30 LCB Periodikas lasītavā notiks izstādes atklāšanas pasākums, kura laikā Daugavpils 9. un 12. vidusskolas skolēni kopā ar skolotāju Ludmilu Čirksti izpildīs dziesmas franču valodā.

Skolēnu radošo darbu izstāde LCB Periodikas lasītavā būs skatāma līdz 31. martam.

Informāciju sagatavoja:
LCB Periodikas lasītavas vadītāja
Skaidrīte Daukšte
Tālr.: 65476345
e-pasts: skaidrite.daukste@lcb.lv