⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Franču fotogrāfa Stefana Sudjēra personālizstāde

Franču fotogrāfa Stefana Sudjēra personālizstāde
30.12.2015

6. janvārī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) Abonementā tiks atklāta franču ceļotāja un fotogrāfa Stefana Sudjēra personālizstāde “Latvijas ceļojums”. Izstāde tapusi ar Francijas institūta atbalstu. Atklāšanas pasākumā piedalīsies Francijas institūta Latvijā direktors Žils Bonviāls un kultūras projektu koordinatore Dita Podskočija.

Stefana Sudjēra “Latvijas ceļojums” ir 556 km garš pārgājiens, kas veikts 2014. gada februārī un martā, 26 dienās kājām šķērsojot Latviju no rietumiem līdz austrumiem pa laukiem, mežiem, attāliem nostūriem, lielceļiem, ceļiem un takām. Ar šo izstādi fotogrāfs aicina sekot savās pēdās un iepazīt Latvijas vienkāršo un neskarto ainavu skaistumu. Ceļojuma iespaidus Stefans ne tikai tvēris kameras objektīvā, bet arī aprakstījis tīmekļa žurnālā www.latvia2014.blogspot.fr Ierakstos lasāma neviltota sajūsma par Latvijas dabas nepieradināto skaistumu (aizsalušajiem ezeriem, vairīgo meža zvēru atstāto pēdu nospiedumiem sniegā, krāšņajiem saulrietiem, viensētām, ciemiem un baznīcām). Visam pāri strāvo patiess prieks par ceļā sastapto cilvēku sirsnību un atsaucību, kas darīja vieglāku sarežģīto pārgājienu.

Stefans Sudjērs dzimis 1970. gadā Francijā. Pēc banku zinību studijām Luksemburgā un tieslietu studijām Francijā strādājis Londonā dažādās firmās kā direktors, jurists un ģenerālsekretārs. 2001. gadā no jauna pievērsies studijām, šoreiz apgūstot teoloģiju. Tomēr radošais gars un interese par fotogrāfiju, kas aizsākās 12 gadu vecumā, ņēma virsroku, un Sudjērs pievērsās mākslinieka – fotogrāfa karjerai. Stefans ir aizrautīgs ceļotājs, kopš pusaudža gadiem iepazīst citas zemes un tautas, iemūžinot savus ceļojumus fotogrāfijās.

Izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā būs skatāma līdz 1. februārim darbdienās no 11.00 līdz 20.00, sestdienās no 10.00 līdz 17.00.

Informāciju sagatavoja:
LCB galvenā bibliotekāre
Inga Gedžūne
tālr.: 65476345
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv