⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Fotoizstāde „Mēs esam!” Latgales Centrālajā bibliotēkā

Fotoizstāde „Mēs esam!” Latgales Centrālajā bibliotēkā
26.06.2014

Š.g. 1. jūlijā plkst. 17.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks fotoizstādes „Mēs esam!” atklāšana. Šī izstāde ir par bērniem ar autismu, viņu priekiem un skumjām, noslēpumainību un sirsnību.

Autisms – organisma bioloģiski un neiroloģiski traucējumi, kas ietekmē bērna attīstību. Vēl aizvien nav precīzi zināms cēlonis vai cēloņi, kas izraisa autismu un neeksistē zāles, bet agrīna diagnostika un kompleksa rehabilitācija spēj ievērojami uzlabot šo bērnu dzīves kvalitāti – iemācīties komunicēt, apmeklēt skolu un dot iespēju dzīvot patstāvīgu un pilnvērtīgu dzīvi. Tāpēc šiem bērniem ir nepieciešama mūsu palīdzība, atbalsts, sapratne un mīlestība.

Izstādē būs apskatāmi divu fotogrāfu – Sergeja Sokolova un Alīnas Lukšas darbi, kuri dažas dienas pavadīja kopā ar šādiem bērniem un mēģināja izjust viņu sarežģīto pasauli, parādīt viņus tādus, kādi tie ir. Fotogrāfijas ir uzņemtas Daugavpilī. Mazliet attālināta, dabiska, dažreiz pieaugušā sejas izteiksme liek aizdomāties, cik neparasta šiem bērniem ir apkārtējā pasaule. Gribas ticēt, ka šī izstāde skars katra cilvēka sirdi, liks pārdomāt un sekmēs tolerantas attieksmes veidošanos sabiedrībā pret cilvēkiem ar autismu.

Izstāde būs atvērta līdz 31. jūlijam darbdienās no 11.00 līdz 20.00 (izņemot pirmdienu), sestdienās no 10.00 līdz 17.00. Izstādi organizē Daugavpils autisma centrs „Mūsu Pasaule”, atbalsta Daugavpils pilsētas Dome un Latgales Centrālā bibliotēka ar mērķi informēt sabiedrību par autisma problēmu.

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Tatjana Hodokova
tālr.: 65476344
e-pasts: tatjana.hodokova@lcb.lv