⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Filma Free to Rock Daugavpilī

Filma Free to Rock Daugavpilī
05.03.2015

12. martā plkst. 12.00 Daugavpils Universitātes jaunajā korpusā, 115. auditorijā notiks ASV dokumentālās filmas „Brīvību ģitārai” (Free to Rock) izrāde, ko rīko ASV vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Fondu atvērtai sabiedrībai DOTS. Filmas pamatā ir stāsts par to, kā rokmūzika veicināja aukstā kara beigas Eiropā. Filmas izrādi ievadīs saruna ar tās producentiem Dagu Jegeru un Niku Binkliju (ASV). Ieeja pasākumā – brīva.

62 minūtes garā dokumentālā filma Free to Rock tapa deviņus gadus. Tās producenti ir Grammy muzejs, Rokenrola slavas zāle un Stasa Namina centrs Maskavā ar ASV valdības atbalstu. Filma analizē, kā Amerikas kultūra un rokenrols sekmēja dzelzs priekškara krišanu. Filmā atainotie notikumi risinās Rīgā, Maskavā, Berlīnē, Ļeņingradā, Prāgā un Budapeštā. Filma parāda Dziesmotās revolūcijas norisi Baltijas valstīs un satur vairākas intervijas ar Latvijā pazīstamiem cilvēkiem – eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, diplomātu Ojāru Kalniņu, mūziķiem Pitu Andersonu un Valēriju Saifudinovu.

Filmai ir arī dziļāka saikne ar Rīgu – tā dokumentē, kā pāri Baltijas jūrai nelegāli tika ievesti un „melnajā tirgū” tirgoti mūzikas ieraksti, stāsta par PSRS pirmās rokgrupas The Revenger izveidi Rīgā un pirmo padomju laika elektrisko rokģitāru izgatavošana mājas apstākļos vēlākai pārdošanai pagrīdē un iezīmē arī citas rokmūzikas attīstības tendences Austrumeiropas kultūrtelpā.

Informāciju sagatavoja:
LCB ASV Informācijas centra koordinatore
Natālija Oševerova
Tālr.: 654 22483
e-pasts: natalija.oseverova@lcb.lv