⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Egona Kivkucāna komiksa izstāde

02.05.2016

No 5. līdz 30. maijam Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas lasītavā ir apskatāma mākslinieka Egona Kivkucāna komiksa “Urbānie džungļi” izstāde. Komikss tapis komiksu žurnāla «kuš!» un Beļģijas Karalistes vēstniecības Latvijā rīkotā komiksu konkursa ietvaros.

Komikss ir grafisks stāsts, kurā naratīva funkciju veic attēla un teksta kombinācija. Tas sen vairs nav tikai izklaidējoša rakstura runājošu bildīšu virknējums, bet unikāla mākslas forma, kur radošs vizuālā tēla un rakstītā teksta kombinējums pauž sižetiski piesātinātus vēstījumus par visdažādākajām tēmām. Latvijā komiksu žanru kopš 2007. gada popularizē žurnāls “kuš!”, piesaistot pašmāju un ārzemju māksliniekus un publicējot plaša tematiskā spektra grafiskos stāstus.

2015. gadā jau trešo gadu pēc kārtas žurnāls “kuš!” sadarbībā ar Beļģijas Karalistes vēstniecību Latvijā rīkoja komiksu konkursu, kurā piedalīties tika aicināti gan profesionāli un pieredzējuši autori, gan mākslas studenti un jauni talanti – visi, kas sasnieguši 16 gadu vecumu un interesējas par vizuālu stāstu stāstīšanu pieaugušiem lasītājiem. Dalībniekiem bija jārada savs komikss latviešu valodā par tēmu “Urbānie džungļi” – jāizveido vizuāls stāsts secīgu attēlu formā no 4 līdz 12 lappušu apjomā. Komiksa žanrs, darba tehnika, stils, krāsu skaits netika ierobežots.

Konkursā tika iesniegti 68 komiksi, piedalījās arī Egons Kivkucāns. Darbus vērtēja starptautiska žūrija – Beļģijas vēstnieks Franks Arnauts, “Komiksu konkursa 2014” laureāte Zane Zlemeša, māksliniece Maija Kurševa, arhitekte un urbānā dizainere Evelīna Ozola, kuratore Zane Zajančkauska un ilustrators Pīters Haudesaboss.

Egona Kivkucāna veidotais komikss ir pilsētvides un mežonīgas dabas salīdzinājums. Mākslinieks rāda piemērus no abām it kā tik atšķirīgajām vidēm, bet izrādās, ka to atšķirību nemaz nav tik daudz. Tas būs apskatāms LCB Periodikas lasītavā līdz 30. maijam.

Informāciju sagatavoja
LCB Periodikas lasītavas vadītāja
Skaidrīte Daukšte
Tālr.: 65476344
e-pasts: skaidrite.daukste@lcb.lv