⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Dzejas dienas – 2013 Daugavpilī un Daugavpils novadā

Dzejas dienas – 2013 Daugavpilī un Daugavpils novadā
04.09.2013

11. un 12.septembrī Daugavpils novadā un Daugavpilī norisināsies „Dzejas dienas 2013”. Pasākuma programmā plašs aktivitāšu klāsts visu vecumu interesentiem:

11.septembrī

Plkst.11:00 – Dzejas dienas mazajiem kopā ar Māri Runguli Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58)
Jau vairākus gadus Daugavpilī dzejas dienas sākas pie jaunākajiem grāmatu lasītājiem, proti, Daugavpils Bērnu bibliotēkā „Zīlīte”. Šogad uz tikšanos ar mazajiem lasītājiem atnāks dzejnieks Māris Rungulis, žurnāla „Ezis” veidotājs un žurnāla „Zīlīte” redaktors.

Plkst.11:00 – 13:00 – Teatralizētās stundas „Raiņa skola Raiņa laikos”
(Komunālā ielā 2)
Tā kā viens no izcilākajiem skolas absolventiem ir dižais latviešu dzejnieks Rainis, tad skolas aktivitātes bieži vien saistītas ar viņa daiļrades popularizēšanu sabiedrībā. Izveidota Latgales kultūrizglītojošā programma „Raiņa skola Raiņa laikā”.
Jānis Pliekšāns (Rainis) šo skolu apmeklējis no 1875. līdz 1879. gadam. 1877. gadā skola tiek reorganizēta, tā iegūst citu struktūru un jaunu nosaukumu: Kurlaendische Landes – Schule zu Griwe – Semgallen. Skolas beigšanas apliecībā, kas izdota 1879. gada 17. decembrī, norādīts, ka „Johann Plekschan” beidzis šīs mācību iestādes klasisko nodaļu.
Improvizētajā mācību stundas laikā „Raiņa skola Raiņa laikā” interesentiem būs iespēja apgūt zināšanas un prasmes boksterēšanā, rokdarbos, aritmētikā un glītrakstīšanā tieši tādā veidā, kā kādreiz to ir darījis Rainis, būdams skolēna gados. Un nepaklausīgākajiem skolēniem būs iespēja izmēģināt izciest sodu tupus uz ceļgaliem uz zirņu spilventiņiem.


Plkst.11:00 – Piemiņas brīdis pie Raiņa tēva atdusas vietas Daugavpils Luterāņu kapos
Piemiņas brīdī Daugavpils Luterāņu kapos piedalās pilsētas iedzīvotāji un dzejnieki, kas lasa dzeju, noliekot ziedus uz Raiņa tēva kapa un arī pieminot māti, kas zemē guldīta Batkrievijā, Vitebskas kapos.

Plkst.14:00 – Ziedu nolikšana pie J.Raiņa pieminekļa.
(Daugavpils Universitātes skvērā, Vienības ielā 13)

Plkst.15:00 – Dzejas dienu atklāšana un dzejas dienu krājuma „Dzejas dienas 2013”  prezentācija Raiņa mājā Berķenlē

Dzejas dienu atklāšanas pasākuma ietvaros notiks ikgadējā dzejas dienu krājuma „Dzejas dienas 2013” prezentācija, teātra studijas „Berķeneles kamolītis” improvizācija par Imanta Ziedoņa   „Pasaka par pogu”,Jekaterinas Radkevičas izstādes „Apvienojums” atklāšana kā arī Ābeču izstāde „No A līdz Z jeb no ābeces līdz…"

12. septembrī

Plkst.09:00 – Literatūras stundas Daugavpils pilsētas un Daugavpils novada skolās

Daugavpils dzejnieku un viesdzejnieku tikšanās ar skolu audzēkņiem, kas ir sena dzejas dienu tradīcija. Arī šogad improvizētajās literatūras stundās dzejnieki viesosies skolās un dalīsies ar savu pasaules uztveri dzejas rindās.
Plkst.11:00 – Skatuves runas konkurss „Zelta sietiņš”  Raiņa mājā  Berķenelē
Pasākuma ietvaros būs iespēja baudīt literāru iestudējumu „Spalvaskāta stāsti” un ņemt dalību tējas darbnīcā „Uzmini, nu!”, ko organizē J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskola. Notiks skatuves runas konkursa „Zelta sietiņš” uzvarētāju apbalvošana.

Plkst.17:00 – Dzejas dienu noslēguma pasākums
(Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Mihaila ielā 3)
Dzejas dienu noslēgumā  tiks prezentēts  Daugavpils dzejnieces Fainas Osinas krājums „Осевки”, kā arī būs iespēja noskatīties pēdējo gadu dzejas dienu retrospekciju.

 

Papildus informācija:
Inese Bērziņa ,
Raiņa māja Berķenelē direktore, 
29272200
Edvīns Aksjonovs,
Daugavpils Kultūras pārvaldes pasākumu organizators,
20244528
www.dzejasdienas.lv  www.dnd.lv  www.kultura.daugavpils.lv