⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Džeinas Gavares personālizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Džeinas Gavares personālizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā
27.07.2018

3. augustā plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta dziesminieces un gleznotājas Džeinas Gavares personālizstāde “Sieviete – daba, sieviete – zieds”.

Atceroties sava radošā dzīves ceļa sākumu, Džeina Gavare atzīst, ka teju ar pirmo elpas vilcienu pasauli uztvērusi kā vietu, kurā vajag radīt, sapņojot, dziedot, zīmējot. Dzeju sākusi rakstīt jau pirmajā klasē, iespaidojoties no mācību grāmatu pavērtajiem apvāršņiem. Pēc Daugavpils Mūzikas vidusskolas absolvēšanas pievērsusies psiholoģijas studijām. Šobrīd strādā Preiļu Brīvajā skolā, kur vada radošās nodarbības bērniem. Raksta dziesmas, ir izdevusi albumu “Cylvākam”.

Kā atzīst pati Džeina, radīšana viņai nozīmē iespēju pateikt ko svarīgu, ko pāri acīmredzamajam stāvošu. “Man liekas, ka visa tā radīšana ir kas līdzīgs ciemos iešanai. Un es nāku ar jums parunāt. Tādā dvēseļu līmenī, par visu to, ko parasti ikdienā nepārrunā,” atzīmē autore un piebilst, ka katrā sarunā ar savu skatītāju un klausītāju vēlas nonākt “drusciņ tuvāk Debesīm… tuvāk sirdsapziņai…”, domās un cerībās pievēršoties nevis tam, kas ir “šeit un tagad”, bet gan ieskatoties dziļāk un tālāk, nākamībā.

Glezniecībai Džeina Gavare nopietni pievērsās tad, kad Jāzeps Pīgoznis viņai uzdāvināja pirmos audeklus un profesionālās krāsas. Džeina atklāj, ka tieši Jāzeps Pīgoznis, vairāk kā dvēseles cilvēks un mazāk kā radinieks, spējis viņai pasacīt, cik svarīgi ir saglabāt cilvēcību it visā, izceļot tieši skaisto un labo, jo tam mēs esam radīti. Šie vārdi kļuva par Džeinas radošo devīzi dzejā, mūzikā, glezniecībā, lai caur mākslu radītu tādu pasauli, kādu mēs gribam redzēt – skaistu, sirsnīgu un labu.

Glezniecības izstādē “Sieviete – daba, sieviete – zieds” Džeina Gavare aplūko sievietes dzīves ceļu no dzimšanas, uzziedēšanas un mošanās dzīvei līdz pat briedumam mīļotās un mātes lomā. Izstādes atklāšanas pasākumā, kurš neparedzētu apstākļu dēļ notiks bez autores klātbūtnes, klātesošajiem būs iespēja izzināt Džeinas Gavares sievietes pasaules redzējumu, ieklausoties viņas autordziesmu un dzejoļu skanējumā, aplūkojot viņas gleznotos darbus un iepazīstoties ar tiem pievienotajiem tekstiem.

Džeinas Gavares glezniecības izstāde “Sieviete – daba, sieviete – zieds” būs apskatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros no 1. līdz 31. augustam.

Izstādes atklāšanas pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

 

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Inga Gedžūne
65476345
inga.gedzune@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv